Wpis z mikrobloga

Mirki, podrzućcie mi proszę jakieś rozwiązania do domowej chmury. Potrzebne jest coś takiego, co będzie działało trochę jak dropbox (część plików musi być synchronizowana), a trochę jak NAS. Do tego jakieś sensowne zarządzanie użytkownikami i obsługa RAID 1.
Maszyny klientów są różne - windows, linux, android, być może ios. Fajnie by było, żeby działało na wszystkim. I oczywiście chodzi o rozwiązania optymalne cenowo, może być nawet samoróbka.
#cloudstorage #komputery #sieci
Zawołam jeszcze #linux , bo oni znają różne dziwne triki...
  • 14
  • Odpowiedz
@kradzionyLogin: No tak, ale nie mając stałego adresu IP, musisz mieć aplikację, która by to odświeżała (ten DNS), co jest pewnego rodzaju wadą :P

No i szkoda, bo owy zewnętrzny adres IP miałem z 10 lat
  • Odpowiedz
@kradzionyLogin: To zobaczę :P Niemniej jestem zawiedziony Netią, tyle lat adres IP -> patrzę -> zmienia się, a tam już na moim adresie IIS i co zrobić ...

Nawet za bardzo zgłosić nie mogę, bo nie dali mi passów do swojego systemu od 4 lat XD
  • Odpowiedz
@kradzionyLogin: Powiem ci, że nie wiem - powiedzmy, że byłem na sieciach komputerowych (studia) i za dużo o IPv6 nie było, chociaż może taka metoda jest najlepsza

Pytanko -> Czy dostaję wtedy adres z tym DNS'em (np. fervi.duckdns.com) i inni mogą się łączyć za pomocą tego adresu?
  • Odpowiedz