Wpis z mikrobloga

Duda o przetargu na śmigłowce: obawiam się, że to jest wybór polityczny
– Byłem w Mielcu i w Świdniku i mówiono mi, że pojawiły się zakulisowe informacje o tym, że oferta Francuzów ma ewidentne preferencje – powiedział w „Polityce przy kawie” TVP 1 Andrzej Duda, kandydat PiS na prezydenta RP. W przetargu na dostawę śmigłowców dla polskiej armii do dalszych testów przeszły francuskie śmigłowce Caracal. – Były też doniesienia, że to jest element targów w zamian za stanowisko (szefa KE) dla Donalda Tuska – mówił Duda.
http://www.tvp.info/19760528/duda-o-przetargu-na-smiglowce-obawiam-sie-ze-to-jest-wybor-polityczny

Duda - czyli jak jeden z kandydatów na prezydenta RP, który zamiast brać pod uwagę obiektywne informacje opiera się na subiektywnych odczuciach, plotkach, podejrzeniach. Załogi jednego z zakładów...

(...) – Obawiam się, że to jest wybór polityczny. O tym od dawna pisało się w polskiej prasie, że to jest element targów – powiedział w TVP1 kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda.

Czy to była prasa związana z PiSem? Panie kandydacie na prezydenta z ramienia partii PiS?

(...) Gość „Polityki przy kawie” stwierdził, że stara się patrzeć na sprawę logicznie. – USA to nasz najsilniejszy sojusznik w ramach NATO. Pytanie, czy nie należało zmierzać w tym kierunku (kupienia takich samych śmigłowców, jakimi dysponują Amerykanie – red.) – dodał.

Czy to znaczy, że będzie pan preferował amerykańskich producentów nawet jeżeli ze strony merytorycznej ich oferta nie będzie spełniała wymagań naszej armii?

Taki to kandydat na urząd.

#4konserwy #neuropa #polityka
BaronAlvon_PuciPusia - Duda o przetargu na śmigłowce: obawiam się, że to jest wybór p...

źródło: comment_Q54oR6iAcq6xDhoQe9MG8raFL2lyUNFD.jpg

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
@KREM_Z_BROKUL: ja takiej reakcji opozycji się spodziewałem bo nie sądziłem, że AgustaWestland, jako najmniej wartościowa propozycja, przejdzie dalej. Jednocześnie zakład w Świdniku posiada bardzo silne związki zawodowe i częściowe poparcie polityczne opozycji.

Tak czy inaczej cała wrzawa opiera się na pozamerytorycznych zarzutach.
  • Odpowiedz
@KREM_Z_BROKUL: to zacznijmy wymagać od polityków merytorycznej kampanii. Przecież oni się dostosowują tylko i wyłącznie do społecznych wymagań. Kłamstwa, ściemy, poppolityka. To efekt zaniżania wymagań.

Nie pozbawiam się świadomości tego jak wygląda polityka. Tylko, że ta świadomość nie oznacza, że machnę na to ręką.

Dalej, inny polityk też pokazuje brak zrozumienia
  • Odpowiedz
Wiadomo, że politycy ubiegający się o władzę to nie naukowcy na seminarium


@KREM_Z_BROKUL: Ale chyba ma sztab? Mógłby zasięgnąć języka, dokształcić się zanim zacznie #!$%@?ć głupoty. Ale czego ja wymagam, populizm ponad wszystko.
  • Odpowiedz
@stekelenburg2:

jutro AMA, szykuj jedno dobre, krótkie pytanie i zaoraj. Pozdrawiam.

Przecież on i tak się wymiga od merytorycznej wypowiedzi, zamiast przyznać, że nie ma pojęcia jaki śmigłowiec jest potrzebny naszej armii, jaką maszynę ma zastąpić lub jakie parametry mają oferowane maszyny, to zacznie wciskać jakiś bełkot o tym, że nie wybraliśmy "polskiej" maszyny, o tym że będzie trata miejsc pracy itp. pozamerytoryczne "argumenty".
  • Odpowiedz
to zacznijmy wymagać od polityków merytorycznej kampanii


@Baron_Al_von_PuciPusia: eh, ile jeszcze czasu musi minąć, żeby ludzie wreszcie odrzucili przesądy o tym, że możliwa jest pluralistyczna debata, wynikiem której są najprawdziwsze i najbardziej racjonalne wnioski, które z kolei przekładają się na efektywny sposób prowadzenia polityki?

Demokracja preferuje populizm. Swoją drogą to domaganie się "merytorycznej debaty i kampanii" również jest populizmem, bo nie ma nikogo kto by czegoś takiego nie chciał. Wołanie o merytoryczną kampanię ma tyle samo sensu co oburzanie się na jakieś w sumie niewielkie marnotrawstwo pieniędzy
  • Odpowiedz
  • 1
@Baron_Al_von_PuciPusia: o kurde super wyksztalcony fachowiec;D

Pamietasz zalozenia przetargu? Mialo byc maks 12 miliardow i 70 maszyn, jest 13 miliardow i 50 maszyn.
Wybrano maszyny najdrozsze w zakupie i najdrozsze w utrzymaniu.

Wybrano firme ktora dopiero ma zamiar zbudowac montownie w Polsce. Mowili cos o wykupieniu WZL Lodz- widziales wczorajszy wywiad z prezesem tego zakladu? Gosc sobie robil #!$%@? jasno dajac do zrozumienia ze on nic na ten temat nie wie i raczej nie ma
  • Odpowiedz
Mialo byc maks 12 miliardow i 70 maszyn, jest 13 miliardow i 50 maszyn.


@sajs: Zwiększono liczbę wersji specjalistycznych. Tylko 16 z tych maszyn będzie transportowo-desantowych. Wybrano poza tym maszynę o największych osiągach, a przez to i najdroższą w eksploatacji i w produkcji. Może to być spowodowane tym, że aktualnie, według dostępnych informacji, nie myśli się o przetargu na duże śmigłowce transportowe.

Kwestie budowy montażowni i serwisu są związane z
  • Odpowiedz
  • 0
@Baron_Al_von_PuciPusia: nie ze polecam, moze tak- nie widze lepszej opcji. BH oferowal kilka platform, oferowal tez wersje Sea Howk teoretycznie najlepsza maszyne do zwalczania lodzi podwodnych.
Nie ma na swiecie armii ktora kozystalaby z jednej platformy do tylu zadan, bedziemy pierwsi.

Mielibysmy szybciej (mielec deklarowal pierwsza maszyne maks rok po wygraniu) i wiecej maszyn sporo tanszych w utrzymaniu i bardziej integrowalnych militarnie z NATO.

Wiadomo ze maja tez minusy i to jest oczywiste, no ale;) nie jestem zadnym fachowcem i to jest tylko
  • Odpowiedz
@Baron_Al_von_PuciPusia: Zadziwia mnie twoje podejście do tego tematu.

nawet jeżeli ze strony merytorycznej ich oferta nie będzie spełniała wymagań naszej armii


Przecież to się zarzuca, że przetarg został ogłoszony pod konkretnego producenta/model. Na czym innym może polegać ustawienie przetargu? Logiczne więc, że inni model w jakimś stopniu tych wymagań nie spełniali. Dlaczego MON dał takie, a nie inne wymagania?

Jestem z Mielca, ludzie tutaj na każdym kroku się podniecali tym
  • Odpowiedz
Przecież to się zarzuca, że przetarg został ogłoszony pod konkretnego producenta/model.


@Fusofuso: Przed ogłoszeniem wyniku tak się mówiło w kontekście BH. Coś nie wyszło w takim razie z tego.

Tym zabawniej brzmią oskarżenia o faworyzowanie produktu Airbusa skoro MON przedłużał procedure dla... zgadnij kogo?
  • Odpowiedz