Wpis z mikrobloga

Jest mi ktoś w stanie wyjaśnić o co dokładnie chodzi z żetonami Plugastwa w Eldritch Horror? Zupełnie nie mam pojęcia do czego służą, w instrukcji jakoś też o tym nie za wiele, albo nie mogę znaleźć. Niestety na kartach warunek z plugastwami często występuje, raz mają leżeć na mapie, raz na karcie, raz na innej karcie, zupełnie nie ogarniam. Halp. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#eldritchhorror #grybezpradu #gryplanszowe #pomocy
  • 9
  • Odpowiedz
@dreamh00k: No właśnie do tego służą( ͡° ͜ʖ ͡°) To znaczniki ogólnego zastosowania, karty precyzują, do czego konkretnie. Ale rozumiem, potrafią właśnie tym brakiem konkretnego przeznaczenia namieszać :D
  • Odpowiedz
@babec: No właśnie strasznie mieszają, mam powiedzmy umieścić je na torze omenu, i co dalej ? Co to zmienia? I w którym miejscu na tym torze (_ )
  • Odpowiedz
@dreamh00k: Haha, przez pierwsze dwie gry z Azathotem też tego nie ogarnialiśmy z dziewczyną :D Jest to na karcie przedwiecznego, kiedy aktualnym omenem stanie się ten zielony, to przesuwasz znacznik zagłady o tyle pól, ile żetonów leży na tym omenie
  • Odpowiedz
@babec: Mam dopiero 1 grę za sobą, i wydawało nam się, że ogarniamy do momentu, kiedy wygraliśmy, i wydawało się zbyt proste, okazało się, że zupełnie ominęlismy jakąś użytecznosć plugastw, niektórych efektów.

Wiesz może jak rozpatrywać karty spotkań? Te złożone konkretnie, co mają jakby 3 etapy. Jeżeli nie wyrzuce sukcesu w pierwszym etapie to koniec spotkania, czy mogę wciąż przejść do kolejnego?
(Spotkania w Innych Światach, Ekspedycje)
  • Odpowiedz
@dreamh00k: Najpierw rozpatrujesz pierwszą część, a potem - jeśli sukces, drugą, białą, a jeśli nie wyrzuciłeś żadnego sukcesu rozpatrujesz trzecią część - czerwoną.
  • Odpowiedz
@dreamh00k: Nie mam gry przed sobą, ale spróbuje z pamięci. Żetony Plugastwa leżą sobie poza planszą, nie muszą być gdzieś w zasięgu. Przypominam sobie dwie sytuacje z tymi żetonami:
1. Na karcie tajemnic Przedwiecznego masz np. "Gdy zamkniesz bramę i odrzucisz 1 wskazówkę, możesz położyć na tej karcie żeton Plugastwa. Ich liczba musi być równa połowie liczby graczy". Coś takiego. To oznacza po prostu, że gdy wykonasz tą akcję, możesz
  • Odpowiedz
@bossbb: No i dziękuje, wszystko jasne, w miarę, myślę, że ogarnę.
Kłopot w tym, że zasad jest sporo i całkiem sporo warunków, a graliśmy dość chaotycznie i pierwszy raz ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@dreamh00k: Jak wszyscy w tę grę, jeśli nie mieli kogoś do pomocy, kto już w to grał.
Zasady są spoko, ale z racji mnogości talii czy znaczników ciężkie do pisemnego wyjaśnienia.
  • Odpowiedz
@dreamh00k: Co do żetonów jeszcze - czasem pojawia się pogłoska na której trzeba umieścić żetony plugastwa, np 4. Za każdym razem gdy w fazie mitów będzie efekt rozrachunku (ten czerwony znaczek, jakby "wybuch") trzeba np zdjąć 1 żeton plugastwa z karty pogłoski. To odwzorowuje upływ czasu, im mniej żetonów tym mniej czasu mamy na rozwiązanie pogłoski - tym szybciej może ona nam zaszkodzić, a co za tym idzie przybliża nas
  • Odpowiedz