Wpis z mikrobloga

Mam pytanie oraz ogromną prośbę, brat planuje emigrację na stałe do UK. Chciałbym mu trochę pomóc. Wiem, żeby się przyjąć do pracy trzeba mieć specjalny nr oraz konto w banku. Natomiast pytanie mam do osób które mieszkają i mają jakiekolwiek kontakty. Chciałbym, żeby okres do którego będzie zatrudniony skróci mu się do minimum. Brat planuje pracować jako kierowca zawodowy sam. ciężarowy.
Znacie może jakieś firmy u których można by już pracy szukać będąc w Polsce? Dzięki którym będzie miał prace pewną zaraz po przyjeździe? Wiem, że często są ludzie tak zatrudniani, tzn. przez lojalki itp., ale nie wiem czy na takich stanowiskach. Brat ma doświadczenie i cały czas tak pracuje, jeździ po EU. Jak z jego prawkiem, z tego co wiem można jeździć prywatnie, ale czy też zawodowo.
#emigracja #uk #pomocy #pytanie
  • 18
@Kordus: Prawo jazdy wymieni bez problemu opłata 43£ + wysyłka (+1 zdjęcie i dokument tożsamości oryginał), musi podać adres w UK do wymiany. Czeka się około 2 tyg (max. 4) i przysyłają dwa listy jeden z prawem jazdy a drugi z uprawnieniami na C+E. Formularz którego bedzie potrzebował nazywa sie D2 i u mnie na poczcie go nie mieli - zamawiałem przez internet. Jeśli wymienia tylko to nie musi wysyłać formularza
@Kordus: moje faq do poczytania, jako kierowca zawodowy w rejonie yorkshire prace ma w parę minut, organizuje pokoje i mieszkania, jak coś zapraszam na PW:


@sorek: OK super, napiszę do Ciebie w wolnej chwili.
@l33ch86: Rozumiem, że wystarczy, jak będzie miał pokój wynajęty? Co to D2 i D4? Którego będzie potrzebował? Widzę na ogłoszeniach o pracę, że chcą często:
- digital tachograph card - ESSENTIAL

- DQC Card (CPC
@Kordus: Tak automatycznie dostanie DQC (CPC) jak wymieni prawo jazdy, pokój wystarczy w zupełności. D2 to formularz potrzebny do wymiany prawa jazdy jak się go zamówi to przysyłają razem z D4 (czerwony formularz) który jest nie potrzebny do wymiany. Można też z internetu ściągną ten druk, jeśli bedzie potrzebna pomoc w wypełnieniu to pisz.