Wpis z mikrobloga

Macie może Panowie jakieś porady dla gracza przechodzącego z NL2 na NL5?
Rozegrałem w weekend około 5 tys. rozdań i wstępnie zauważyłem dużo większą agresję przed flopem. Prawie 1/3 rąk, które otwieram, jest 3betowana. Squeeze jest robiony absurdalnie często i to czasami z wątpliwymi kartami, typu QJo.
Trochę nie wiem jak się odnaleźć w tym tłumie napaleńców gotowych grać o całe stacki z każdą ręką.
#poker
  • 6
@slonzaczynasieodtraby:

nie wiem jak wygląda świadomość graczy na nl5 ale to, że ktoś 3betuje light nie znaczy, że będzie się stackował z każdą ręką. ja też tak robię na swoim limicie jak widzę gracza, z którym jeszcze nie grałem ( ͡° ͜ʖ ͡°). najlepszą adaptacją do takich zagrań będą luźniejsze 4bety, szczególnie bez pozycji, zaczynaj od AQo AJo KQo - rąk, które mają blockery do ich nutsów
@Kus: Czytałem ich materiały kiedyś, ale szczerze mówiąc, dużo więcej dało mi oglądanie streamów na Twitchu i siedzenie ze statystykami z PokerTrackera.

@blyskotliwy: Nie sprawdzałem jeszcze w statystykach jak zazwyczaj grają przy 4becie. Ale tak z pamięci to przeważnie robią call i potem znowu call albo float na większości flopów. I dochodzę wtedy do sytuacji, w której nie wiem czy betować nietrafione flopy bo często AQ jest do przodu, czy