Wpis z mikrobloga

Witam od jakiegoś czasu mam problem z grami mianowicie nawet na najniższych ustawieniach FPS spadają z np 100 do tylu że na ekranie mam pokaz slajdów chodzi mi o gry typu far cry 4 czy nawet leciwy Battlefield 3 w którego dawniej na tym samym sprzęcie grałem normalnie. Sprzęt co prawda nie jest najnowszy ale jednak gry powinny jako tako na nim działać.

Windows 8.1
Intel i5 2500
4gb ram ddr3
Radeon HD 6950 sterowniki najnowsze.

wiem że 4gb ram to słabo jak na nowe gry ale przy far cry 4 zostaje mi wolny jeszcze 1gb.
Daje plusa za pomoc ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pc
#pcmasterrace
  • 9
  • Odpowiedz
A czy te gry wspierają PhysX??? Far Cry chyba tak. Ja pamiętam takie jazdy z PhysXem, że gra działa na 70 klatek i nagle spada do 20. Spróbuj wyłączyć efekty PhysX.
  • Odpowiedz
A pamiętasz kiedy poraz pierwszy wystąpił problem?? Czy instalowałeś coś w tym czasie? A może grzebałeś pod obudową ostatnio? Gdyby problemem była temperatura to spadki FPS występowałyby falowo. W momencie przekroczenia pewnej temperatury procesor/karta obniżają swoje zegary do momentu zejścia temperatury poniżej próg krytyczny. Jeśli posiadasz programik GPU-Z zobacz co ci pokazuje "serial bus" przy odpalonej grze. Czy karta ma wpięte dodatkowe kostki zasilania?
  • Odpowiedz
@darklight: Problem wystąpił jakiś czas temu gdy chciałem grać w nowe gierki które zamulały to zwaliłem to na słabość sprzętu.A potem gdy wróciłem do bf3 to już wiedziałem że to jakiś inny problem.
chodzi o to bus interface ? bo nie widzę nić serial bus jeżeli o to to pokazuje PCI-E 2.0x16@x16 2.0
Przy okazji sprawdziłem temperatury w grze i wyszło mi GPU 75C i CPU 55.
Karta podpięta tak jak
  • Odpowiedz
Tak, chodziło mi o serial bus, który jest w porządku.

Czy pierwszy raz odczułeś spadki fps po instalacji np. nowszych sterowników, czy niczego nie instalowałeś?
Na początek proponowałbym kilka rzeczy. Po pierwsze całkowita deinstalacja sterowników twojej karty graficznej. Do czysta. I na to zainstalować najbardziej sprawdzoną wersję CCC (nie koniecznie najnowszą).

Jeśli to nic nie zmieni to możliwe, że twój komp padł ofiarą jakiegoś Malware, który ci żre zasoby procesora.
Przeskanuj komputer
  • Odpowiedz