Wpis z mikrobloga

Cóż, ja też się przyłączę.

Mój pierwszy samochód jest... Wymagający? Tak, to dobre określenie. Jest to dobrze znana francuska myśl motoryzacyjna zwana Renault Laguna I. To piękna wiśnia z 1995 roku o niesamowitej mocy 90 koni mechanicznych, przy pojemności 1800 cm3. Mam ją od października 2014. Kiedy pojechałem po nią z moim tatą i kolegą odradzali mi ten samochód. Mówili, że będę żałować. Wydatki, awarie, lawety. Wiecie co? Mieli rację. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Niedawno pisałem dużo na mirko z prośbami o pomoc. Bałem się, że uszczelka pod głowicą jest do wymiany. Wszystko na to wskazywało, ale wystarczyło wymienić płyn w chłodnicy.
Jej jedyne działające kontrolki to te od świateł, ręcznego, kierunkowskazu i ,,service", który zapala się kiedy przekroczę 2,5 tysiąca obrotów (od 3 biegu w górę). Nie działają mi prawie wszystkie klamki, antena od radia nie chce łapać stacji. Progi, drzwi i jedno nadkole zżera nasz niechciany rudy przyjaciel. Kiedy niedawno wjeżdżałem na podwórko wiatr zawiał zamykając prawe skrzydło bramy, które przy okazji zarysowało całe tylne drzwi. Wcześniej podczas cofania samochód przełączył mi się z benzyny na gaz, poczułem szarpnięcie i zatrzymałem się na komórce. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wszystkie rysy i wgniecenia jakie posiada zostały zrobione na moim podwórku. Przejechałem tą laguną naprawdę dużo kilometrów i z czasem lubię ją coraz bardziej. Jak tylko zacznę pracować zabieram się za generalny remont. Chcę doprowadzić to auto do porządnego stanu i jeździć nim jak najdłużej. Kocham tę Lagunę tak mocno jak Al Bundy kochał swojego Dodge'a.


#samochody #krolowalawet #pierwsze4kola #motoryzacja
Elmair - Cóż, ja też się przyłączę. 

Mój pierwszy samochód jest... Wymagający? Tak...

źródło: comment_lu3hgj8OjcQqQ2IWYX5qqBeZajRAttp2.jpg

Pobierz
  • 13
@NYCBronx: Kiedyś może było to 90 koni. 20 lat i 270 tysięcy przebiegu zrobiło swoje z tym samochodem. Poza tym samochód w trasie potrafi się jeszcze zebrać. Nie jest to formuła 1, ale mi wystarcza. Na nasze drogi i tak nie potrzeba więcej niż 150 km/h(kiedy Laguna jest w dobrym humorze pojedzie trochę więcej), a póki co nie poruszam się jeszcze autostradami ( ͡ ͜ʖ ͡)
@NYCBronx: Jak się za silnik biorą ludzie z wiedzą, to no problemo. Aczkolwiek jak widzę mojego kumpla(rozeznanie w motoryzacji niemalże zerowe), który jest święcie przekonany że jego Vectra B ma po chipie 160KM(i pewnie milion momentu), bo sprzedający mechanik elektryk mu tak powiedział, to pozostaje tylko zarzucić kurtynę milczenia. Sam fakt, że auto jeździ nie lepiej niż seria już pominę.