Wpis z mikrobloga

Nie ma to jak stablina wersja #elementaryos #linux ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Wszedłem w ustawienia języka, bo mi się nie podobało, że klawiatura tylko anglojęzyczna dostępna, a tam takie kwiatki. Doinstalowałem polski, a po restarcie wszystko po hiszpańsku. (òóˇ) Po wywaleniu hiszpańskiego... większość rzeczy po angielsku, niektóre nazwy programów dalej po hiszpańsku. ()
A jak wybudzam komputer ze stanu uśpienia, to ekran zaczyna migotać, i można jedynie wyłączyć komputer przyciskiem na obudowie..
Pobierz m.....o - Nie ma to jak stablina wersja #elementaryos #linux ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Wszedłem w ...
źródło: comment_RNDr7uePAqrlOhxL8nW7jJLtoasrqgwp.jpg
  • 10
@meffcio: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale serio, ElementaryOS to jest syf totalny, to nawet nie zbliża się jakości do Ubuntu, który jest syfem totalnym.
Jak chcesz próbować to zobacz LMDE, chociaż nie wiem czy jeszcze prawilnie działa, bo to goście od Minta (którzy tylko spieprzyć potrafią)
@fervi: No to już tak na serio - spójrz, próbujesz mi zaproponować sprawdzone rozwiązanie, a potem piszesz:

nie wiem czy jeszcze prawilnie działa

to goście od Minta (którzy tylko spieprzyć potrafią)

Trochę słabo. W każdym razie próbowałem już miętówki, próbowałem Cinnamona.. Przetestowałem naprawdę wiele dystrybucji, ale akurat elementary OS mnie urzekł swoją odmiennością od całej reszty. Cholernie fajny design z naciskiem na użytkowość (czy tam używalność), nie jest od początku zapchany
@meffcio: Rozumiem twoje zawiedzenie, ale ElementaryOS to nie system "It just works", zapewne jest ładny (chociaż jak poszukasz jakieś PinguyOS czy coś) ... ale goście leją na dalszą użyteczność, ma cię zaprosić do siebie, a potem masz siedzieć i jakoś się męczyć, nie kładą nacisku na jakość

Jest parę fajnych rzeczy w Linuksie, których pewnie nie znasz - Bodhi Linux ma E19 :P
@fervi: No na pewno nie "it just works", bo to dopiero wersja 0.3 systemu.. Nawet mimo że release teoretycznie stabilny, to i tak raczej beta czy coś takiego.

Akurat Bodhiego znam, ale na pierwszy rzut oka wyglądał obrzydliwie gdy go testowałem. Teraz widzę, że się pozmieniało trochę. Natomiast PinguyOSa nigdy przedtem nie widziałem, czas ogarnąć. ;p
A TinyCore może znasz? :D