Wpis z mikrobloga

#mojdzienwpracy

Jako, że w pracy robię tylko raporty i walczę z excelem, programem księgowym, itp., to opiszę dzień jako... Kierownik Drużyny w III-cioligowym klubie piłkarskim - czym też się zajmuję, jedyna różnica w stosunku do pracy jest taka, że robię to za darmo, dla zabawy :) Nie będę podawał godzin bo mecze są o różnych porach, tylko podam godzinowe przedziały przed i po meczu :) Będą też 2 warianty - mecz u siebie i na wyjeździe :)

Mecz u siebie:
- ok. 3 godzin przed meczem - pojawiam się w klubie, kompletuję wszystkie potrzebne dokumenty (licencje, odbiór boiska karty zdrowia, itp.), wypisuję sprawozdanie,
- 2 godziny przed meczem - pomagam Gospodarzowi Klubu dokończyć pakowanie i przygotowywanie sprzętu meczowego
- 1,5 godziny przed meczem - razem z piłkarzami transportujemy sprzęt na stadion (magazyn jest ok. 300 metrów od stadionu, w innym budynku), zanoszę do szatni sędziowskiej wszystkie dokumenty, witam się z sędziami oraz przedstawicielami drużyny gości,
- 1 godzina przed meczem - donoszę składy i wszystkie potrzebne dane do spikerki, ostatnie sprawdzenie, czy wszystko ze sprzętem jest ok i czy wszystko jest na swoim miejscu,
-w trakcie meczu - siedzę na ławce razem z rezerwowymi i sztabem, w trakcie meczu odpowiadam za kontrolę nad chłopcami, którzy podają piłki oraz nad wypisywaniem kartek ze zmianami przekazywanym sędziom i za techniczną część zmiany :)
- 15 minut po meczu - idę do szatni sędziowskiej, podpisuję załącznik do protokołu sędziowskiego, później idę po kasę na delegacje sędziowskie, płacę, chwila gadki z sędziami i kierownikiem gości, żegnamy się i koniec zadań ściśle związanych z "obsługą" meczu
- ok. 45 minut po meczu - zbieram sprzęt, zwożę go do budynku klubowego, myję bidony, brudne rzeczy zanoszę do pralni, gdzie na drugi dzień zajmie się nimi gospodarz, apteczkę, piłki i inne potrzebne rzeczy odkładam na swoje miejsca
-ok. 1,5 godziny po meczu - pomagam ew. w jakichś szybkich pracach porządkowych na stadionie,
- ok. 2 godzin po meczu - wracam do domu, gdzie uzupełniam jeszcze plik z kartkami i czasem gry (konieczne bo dużo chłopaków gra też w drużynie juniorów i trzeba wiedzieć często na drugi dzień kto i ile może grać)

W przypadku meczu na wyjeździe jest kilka różnic:
- w klubie pojawiam się, w zależności od odległości wyjazdu, jakieś 5-3 godzin przed meczem,
- jakieś 15 minut przed odjazdem z piłkarzami pakujemy wszystkie potrzebne rzeczy do autobusu,
- na miejscu jesteśmy ok. 1,5 godziny przed meczem, na wyjeździe moje obowiązki ograniczają się do wypisania składu i dostarczenia go z kartami zdrowia do sędziego, później często przez ok. godzinę przed meczem nie mam wiele do roboty, więc pomagam przy rozgrzewce piłkarzy,
-po meczu ponowne pakowanie do autobusu po podpisaniu papierów (ja) lub prysznicu (piłkarze) i powrót
- ok. 2-4 godziny po meczu jesteśmy z powrotem w klubie - tam od mycia bidonów już to wygląda tak samo jak przy meczu u siebie :)

Mimo, że nie dostaję za to kasy, uwielbiam to zajęcie, na mecze jeżdżę dużo chętniej niż chodzę do pracy (pomimo, że w pracy mam fajną atmosferę i niezłą kasę) i nie wyobrażam sobie z tego zrezygnować :)
  • 12
  • Odpowiedz
@jak_to_mozliwe: młodo u nas - trener 33 lata, ja 26, najstarszy piłkarz 28, ale wszyscy pozostali w przedziale 17-25. Ogólnie mamy 11 piłkarzy starszych niż 19 lat i 8 starszych niż 21. W I drużynie jest ok. 25 zawodników :)
  • Odpowiedz
@idol89: Jak najbardziej - dzień urlopu w pracy (można było pospać w końcu dłużej ( ͡° ͜ʖ ͡°)) i o 13 w klubie bo wyjazd był niedaleki :) I już o 21:15 z powrotem w domu :) Czyli też małopolskie? :)
  • Odpowiedz
bo wyjazd był niedaleki

@gumiorek: No to już Cię wystalkowałem. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Tak, też - grupa chrzanowska. A w Krakowie sędziuję, więc możemy kiedyś na siebie trafić. Chociaż prawie na pewno nie na Waszym seniorskim meczu, bo tam to mnie jeszcze nie ma kto (z głównych) wziąć.
  • Odpowiedz
@idol89: Powiedzmy, że nie utrudniałem sprawy ( ͡º ͜ʖ͡º) O widzisz, to powodzenia w takim razie - też przez jakieś 4 lata sędziowałem w Krakowie, ale jednak miłość do klubu wygrała :D
  • Odpowiedz
@gumiorek: Ja staram się to jakoś łączyć. Kierownikowanie już się właściwie skończyło, ale ciągle aktywnie kręcę się koło klubu.

No to powodzenia i wysokich wygranych!
  • Odpowiedz