Wpis z mikrobloga

Mirki, kupuję młodemy Skyrima Legendary edition i mam pytanie o mody (nigdy nie modowałem tej gry):
1. Czy mody instalują się w podstawce i wszystkich dodatkach, czy do każdego trzeba osobno?
2. Jakie top3 mody powinienem mu na dzień dobry zainstalować? Co fajnego polecacie, ale niekoniecznie, żeby psuło klimat gry.

#gry #skyrim
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@neo_vir: mody wrzucasz najczęściej do folderu Data w katalogu głownym gry, a same dodatki instaluje się tak samo jak mody (przynajmniej w wersji "demonstracyjnej")
  • Odpowiedz
@homoturpis: wow... nie wiedziałem o tym SkyUI - faktycznie zajebiste
@madegg: SKSE, EMB? :P nic mi to nie mówi
@Takumi: wiem, że to wygląda trochę jakby nie chciało mi się googlac, ale spędziłem już godzinę na czytaniu, szukaniu itd i dalej mam mętlik w głowie, bo nie wiem co faktycznie jest funkcjonalne a co nie. Dlatego też pytam tutaj.

Na pewno w takim razie SkyUI. Wiem,
  • Odpowiedz
@neo_vir:

Czy mody instalują się w podstawce i wszystkich dodatkach, czy do każdego trzeba osobno?

dodatki są w tej samej formie co mody, siedzą sobie w katalogu skyrima i są ładowane przez launcher.
Ważna rzecz, że one powinny być ładowane jako pierwsze (przed modami) i w odpowiedniej kolejności, więc nie ładuj modów do Data\ (jak barbarzyńca ;)) tylko użyj Mod Organizera i instaluj mody przez niego.
http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/1334/
Powodzenia i cierpliwości,
  • Odpowiedz
  • 0
@vervurax: a jest cos na co musze konkretnie uwazac? Czy generalnie mody sa tak zrobione, ze nie spieprza mi gry? Na pewno nie bede instalowal wiecej niz 2 - 3 modyfikacje.
  • Odpowiedz
@neo_vir: Jeśli na pewno nie więcej to masz szanse uniknąć problemów. Porządnie opisany mod powinien mieć listę konfliktów, żebyś mógł je odpowiednio ułożyć. Są mody które się nie gryzą, są takie które wymagają innych i takie które będą się gryźć prawie ze wszystkim innym, także tutaj zasady nie ma.
W launcherze skyrima nie zapomnij zaptaszyć moda, o ile korzysta z pliku esp.
Przykład:
v.....x - @neo_vir: Jeśli na pewno nie więcej to masz szanse uniknąć problemów. Porzą...

źródło: comment_pVg7TFDq8EJRpO4ogIEpNqXKCr0KnwHI.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@neo_vir: Koniecznie coś, co poprawia wpisy w dzienniku, chyba że syn woli po prostu podążać za strzałką - ten dziennik jest skopany i nie mówi ci prawie nic konkretnego. Serdecznie polecam też dwa bardzo przydatne mody:
http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/28235/?
http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/23906/?
sprawiają, że NPCe na widok smoka i wampirów uciekają, zamiast próbować z nimi walczyć, w efekcie giną albo wpadają pod twoją broń, co kończy się tym, że strażnicy uznają cię
  • Odpowiedz
@neo_vir: Serdecznie radzę też się zainteresować modami poprawiającymi wygląd postaci, Bethesda strasznie skopała te tekstury. Polecam dział na nexusie "models & textures". Tylko jeśli młody jest bardzo młody, to lepiej niech nie zakłada konta na Nexusie i sam nie przegląda, bo tam cyc na cycu i cycem pogania:)
  • Odpowiedz