Wpis z mikrobloga

Firma w której pracuje kumpel postanowiła zrobić szkolenie z EXCEL, w końcu w tym programie pracownicy przygotowują analizy sprzedaży, zestawienia produktów itp. Aby mniej więcej określić poziom użytkowników została rozesłana prosta ankieta z kilkoma zadaniami o różnym stopniu trudności. Od wyśrodkuj tekst w komórce, przez sumowanie kolumn itp aż do tabel przestawnych.

Przy każdym z zadań można było napisać swój komentarz.

Oto przykłady:

sekretarka prezesa: "Nie rozumiem pojęcia "funkcja suma, średnia, min, co to jest funkcja średnia?"

handlowiec1: "nie mogę tego edytować" (po pobraniu pliku z dysku sieciowego office wyświetla monit, że dokument jest zablokowany do edycji i trzeba kliknąć guziczek)

handlowiec2: nie zrobił żadnego zadania poza pogrubieniem i pokolorowaniem tekstu ale dopisał, że bardzo się cieszy ze szkolenia na poziomie zaawansowanym i liczy na certyfikat bo na poziomie średnim już jeden ma.

jeden z szefów napisał mejla: "zrobiłem, zapisałem ale nie wiem gdzie, przyjdź i poszukaj sobie"

Większość ludzi pracuje z excelem od 10+ lat. Kochają ten program, nawet notatki w nim robią i zdjęcia wkleją bo "łatwiej kilka na kartce rozmieścić przy druku".

#januszeexcela
#zzyciaadministratora