Wpis z mikrobloga

@mmajer18:To co widać na zdjęciu to wyłącznik nadmiarowy a nie różnicowy więc to o czym piszesz nie mogło być przyczyną jego wyzwolenia. Przyczyną natomiast mogło być zwarcie bądź przeciążenie obwodu.
@mmajer18: Jest możliwe podłączenie wyłącznika różnicowego w TN-C ale przewód ochronny należy wziąć z przed zabezpieczeń, natomiast nie da to stuprocentowej ochrony przeciwporażeniowej, choć samą upłynność do obudowy tj. przewodu ochronnego powinien wykryć.
@Lampowy: Nie o to pytałem.
Zamknięcie pętli zwarciowej czyli przewód fazowy - przewód ochronny skutkuje zadziałaniem wyłącznika nadprądowego (bezpiecznika). Jest to podstawowa ochrona przeciwporażeniowa(samoczynne wyłączenie zasilania).
A więc poniższe stwierdzenie jest nieprawdziwe:

To co widać na zdjęciu to wyłącznik nadmiarowy a nie różnicowy więc to o czym piszesz nie mogło być przyczyną jego wyzwolenia. Przyczyną natomiast mogło być zwarcie bądź przeciążenie obwodu.
@mmajer18:Wybacz nie zrozumiałem pytania, oczywiście w układach sieci TN-C może pojawić się prąd zwarciowy po pojawieniu się przebicia na przewód ochronny który najprawdopodobniej jest wzięty z zera bezpośrednio w gniazdku lub z puszki.