Wpis z mikrobloga

Hej, #lewactwo jest sprawa. Jak mniemam popieracie podnoszenie płacy minimalnej - oczywiście aby mniej zarabiający zarabiali więcej i żyło im się lepiej. Ale po co uciekać się do takich metod,skoro wczoraj @Cheater podał zaskakująco proste rozwiązanie tego problemu.
Cytując:

Jak przedsiebiorca nie potrafi zarobić 1000zł na ZUS to niech się zatrudni na etacie, bo to wstyd prowadzić taki biznes.

Czyż to nie jest arcygenialna myśl godna co najmniej Nobla z ekonomii? Nie wiem jak wy, ale ja jestem naprawdę pod wrażeniem. Tak dużym, że aż pozwolę sobie na jej podstawie (nie zmieniając istoty przekazu, który jest w niej zawarty) raz na zawsze rozprawić się z problemem nisko płatnej pracy w Polsce - a kto wie, może i na całym świecie.
Oto recepta:
Jak pracownik nie potrafi zarobić tego minimum na życie to niech się zatrudni na lepiej płatnym etacie, bo to wstyd tak mało zarabiać.
Widzicie jakie to proste!? Niby wypok.peel to tylko portal ze śmiesznymi obrazkami a wczoraj rozwiązaliśmy jeden z problemów przedsiębiorców, dziś zaś pracowników. ( ͡º ͜ʖ͡º)
To jak @Cheater, wygląda na to, że spotykamy się 10 grudnia w Sztokholmie.
( ͡° ͜ʖ ͡°)-
( ͡ ͜ʖ ͡)

#lewackalogika #bekazlewactwa #4kuce #4konserwy #ekonomia
  • 40
  • Odpowiedz
Briliant.
Jako przedsiębiorca jestem za podniesieniem płacy minimalnej do 2500 zł, ale pod jednym warunkiem. W sumie pod dwoma. Płaca minimalna obejmie także właścicieli firm i jako pracodawca będę wyplacal pracownikowi kwotę brutto, a ten będzie odprowadzać za siebie wszystkie opłaty i składki. Ciekawe jak długo by to pociągnęło.
  • Odpowiedz
jako pracodawca będę wyplacal pracownikowi kwotę brutto, a ten będzie odprowadzać za siebie wszystkie opłaty i składki. Ciekawe jak długo by to pociągnęło.


@100piwdlapiotsza: O, to jest nas już dwóch.
Od dawna jestem za postulatem, że pracodawca powinien robić tylko jeden przelew - przelewać wszystko pracownikowi. A ten osobiście powinien co miesiąc przelewać na ZUS i podatki. Tyle tylko, że tego nie zrobią, bo wtedy ludzie by się połapali, gdzie się
  • Odpowiedz
nic, o ile dasz rade zarobić na ZUS.


@Cheater:

A jak nie da rady?

ktora zaraz wykorzysta ją do kolejnej "optymalizacji" (coz za dyplomatyczna nazwa za wałek) podatkowej.


Optymalizacja nie jest żadnym wałkiem ani oszustwem.
  • Odpowiedz
@Cheater:

z punktu widzenia prawa nie, ale etycznego tak. Co powinnismy zmienic? Prawo czy sumienia?


W to nie wnikam. Prawo jest jakie jest. Optymalizacja nie jest wałkiem. Jest grą wg reguł, które państwa same sobie wymyśliły. Pretensje mogą mieć do samych siebie, a nie do firm.

Ale tak swoją drogą, bo w sumie się do tego w żaden sposób nie odniosłeś.
Jak ci się podoba moja wersja twojego pomysłu? ( ͡
  • Odpowiedz
@Cheater:
Bo pewnie skończyłeś czytać na słowie biznes i poczułeś niepowstrzymaną potrzebę wklejenia przysłowiowej budki z paróweczkami. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Chodzi o to:

Jak przedsiebiorca nie potrafi zarobić 1000zł na ZUS to niech się zatrudni na etacie, bo to wstyd prowadzić taki biznes.


I o to:

Jak pracownik nie potrafi zarobić tego minimum na życie to niech się zatrudni na lepiej płatnym etacie, bo to wstyd
  • Odpowiedz
@Cheater:

"niech kazdy znajdzie lepsza prace"


Ale przecież to praktycznie że twoje słowa. Jak komuś źle idzie w biznesie to ma się zatrudnić na etat. Ja to tylko trochę zmodyfikowałem i stwierdzam, że jak komuś źle idzie na etacie to niech się zatrudni na lepszy etat.

"nadal nie wiem co to rynek pracodawcy"


A ten, kto pójdzie szukać etatu po niepowodzeniu w biznesie to przypadkiem nie trafi na rynek pracodawcy? Wg
  • Odpowiedz
Czyli jeśli pracodawca źle alokuje środki i nie stać go na zus to taki człowiek ma Twoim zdaniem zostać na rynku i gospodarka będzie efektywna?


@Epoche:

A co ma alokacja środków do składek ZUS? Jak ktoś np. robi w domu przetwory, które potem sprzedaje znajomym i zarabia na tym powiedzmy 300zł co miesiąc. Załóżmy, że ta osoba nie ma innych źródeł utrzymania - np. niepracująca żona (lub mąż coby parytet wypełnić)
  • Odpowiedz
@Cheater:

ma umieć zarobić na yebany ZUS. Jezeli nie potrafi to znaczy ze jest cienki na wolny rynek i niech zdycha.


O #!$%@?, ja odpadam.
Pozdro 666.
( )
  • Odpowiedz
@xvovx:

A co ma alokacja środków do składek ZUS?

To że zysk jest także miernikiem alokacji zasobów. Jeśli zwroty są mizerne to jest marnotrawstwo. Jest to zmora kapitalizmu takie marnotrastwo środków, że pełno januszy biznesu źle alokuje kapitał i bankrutuje albo "niestarcza na zus". Zobacz jak wiele firm upada. Przypominam także że obowiązuje duża znizka na zus przez pierwsze 2 lata działalności a i tak upadają i marnują kapitał.

Co byś
  • Odpowiedz