Wpis z mikrobloga

@RottenKitten: To oznacza, że nastawiłem aparat na zrobienie wielu fotek po 35 sekund, które potem połączyłem podczas obróbki. Pojedyncza 6-godzinna klatka wyszłaby cała prześwietlona.

Przykład: mamy pięć kolejnych klatek: 1, 2, 3, 4, 5. Po złożeniu ich w Photoshopie z trybem mieszania "Jaśniej" otrzymujemy taki efekt: http://i.imgur.com/x3fTsRx.png - poruszenie jest już wyraźnie widoczne. Końcowa fotka powstała dokładnie w ten sposób, tylko złożone zostało ponad 600 klatek
namrab - @RottenKitten: To oznacza, że nastawiłem aparat na zrobienie wielu fotek po ...

źródło: comment_Y6OSk2viVgUgZlv1oNN3mncPtlcYjmk1.jpg

Pobierz
@namrab: To jak robiłeś, że nie grzał Ci się procesor. U mnie w D5100 jest tak, że np: po 2 godzinach aparat przestaje robić zdjęcia. Wiec muszę, go włączyć i wyłączyć i znów za kilkadziesiąt minut przestaje fotografować..
@PanBardzoWilk: Hmm, nigdy nie spotkałem się z tym problemem. Wiele razy robiłem już kilkugodzinne sesje z aparatem naświetlającym klatki praktycznie przez cały czas. Być może zależy to od temperatury, podczas robienia tego zdjęcia było około 0 stopni.
@namrab: Możliwe, że przy niskich temperaturach procesor tak się nie grzeje. Jak robiłem fotografie meteorów, perseidów w sierpniu to temperatura była około 18 C i wtedy miałem wcześniej opisany problem.