Wpis z mikrobloga

Piękna pogoda dzisiaj, długo jasno, więc dobre warunki, żeby napierdzielać i realizować cele. :)

Prawda @proba1 ? Dawaj, dawaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pod tym postem w komentarzu filmik dający dużego kopa do działania. ;)

Część z nas zapewne przechodziła lub jest w trakcie etapu poszukiwania narzędzi wspomagających ogarnięcie się. Niektórzy ciągle szukają, szukają, szukają...

Wrzucałem, ale wrzucę jeszcze raz. Narzędzia, których używam i w zupełności mi wystarczają.

- Kalendarz Google
- Super narzędzie, które zrzuca otwarte zakładki do jednej - OneTab
- Sleep as Android
- Checker Plus for Gmail™
- Lista zadań Google, bardzo istotny jest dokładnie ten link - https://mail.google.com/tasks/canvas?pli=1 i połączone jest to z aplikacją Tasks Free na telefonie
- Dyktafon w telefonie / w zegarku
- LastPass do haseł w przeglądarce
- Pocket, dzięki któremu zrzucam sobie jakieś artykuły, które przeglądam na telefonie w jadąc komunikacją miejską itd.
- AdBlock - wiadomo
- Listonic, aplikacja na telefon i wersja webowa. Używam do robienia zakupów, dzięki temu kupuję to, co potrzebuję i bardzo rzadko coś więcej. Używam także np.do robienia listy rzeczy do spakowania na delegację itd.
- DropBox. Automatycznie wrzuca mi zdjęcia z telefonu + zainstalowany jest na komputerze służbowym i prywatnym, więc praktycznie nie używam pendrive itd.
- Hot Alarm Clock - http://hotalarmclock.com/ pisałem już o tym kilka razy, dużo zegarków, liczników - super narzędzie, żeby się nie zasiedzieć przy komputerze. Wersja darmowa - Free Alarm Clock, polecam.
- Notepad++ - zamiast pisać w Wordzie, to piszę tam. Najnowsze wersje pozwalają zamknąć edytor i bez zapisywania plików - po ponownym otwarciu, notatki tam będą :)
- WTW - nie muszę wchodzić na FB, mam podpięty komunikator FB, GG, GTalk
- Money Plus - budżet domowy

I to chyba najistotniejsze. :)

A poniżej małe #chwalesie bo fajne dzisiaj obrączki wybrałem, równo za 3 miesiące od dzisiaj będę miał żonę. ( ͡ ͜ʖ ͡)

#motywacja #prokrastynacja

Mój tag #milionowamotywacja
D3lt4 - Piękna pogoda dzisiaj, długo jasno, więc dobre warunki, żeby napierdzielać i ...

źródło: comment_yFJfK1Q7kWajVyd3IMrdTTjGm8ruKjy3.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
@kamdz: ja bym sobie ustawił Sleep As Droid z odpowiednio sparametryzowanymi "budzikami" i wtedy dzień w dzień o tych samych godzinach. Chyba, że godziny Ci się zmieniają, ale w tym Sleep As Droid masz możliwość ustawienia budzika za X czasu - opcja "Nap" ustawiasz za ile czasu ma być budzik.
  • Odpowiedz
@Misiokoala: ? Białe złoto z żółtym złotem, polerowane, a wyżłobienia piaskowane. Co chcesz wiedzieć? :P

@kamdz: Ale chodzi Ci o to, że zjesz i od tego momentu za 3h chcesz szybko ustawić?
  • Odpowiedz
@normanos: one są ciężkie dość, łącznie 3000-3200. U innego jubilera też dość spoko były za 1700, ale stwierdziliśmy, że obrączki raczej są na lata i weźmy te, które są zajebiste wg.nas :)
  • Odpowiedz
@kamdz:

@D3lt4: a masz coś na tel do przypominania o regularnych taskach (np. wszamanie kurczaka z ryżem co 3h)?


Nozbe, apka nad którą skupia sie firma w ktorej pracuję, oferuje m.in. coś takiego jak regularne przypomnienia, plus działa na wielu urządzeniach (iOS, Android, Windows, Mac).
  • Odpowiedz
@D3lt4: oh god, Ty w tym siedzisz od ponad roku (patrząc po tagu), a ja Ci o GTD mówię, które na pewno przeczytałeś już ze 3 razy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz