Wpis z mikrobloga

Co zrobić, jeśli jesteś na Antarktydzie jedynym lekarzem w 13-to osobowej ekspedycji, stwierdzasz u siebie zapalenie wyrostka i nie ma warunków do powrotu do cywilizacji?
Przed tym pytaniem stanął Leonid Rogozov. Co zdecydował - widać na zdjęciu. Mający 27 lat doktor 30-go kwietnia 1961 używając znieczulenia miejscowego dokonał na sobie operacji usunięcia wyrostka. Pomagali mu mechanik i meteorolog - podając narzędzia i trzymając lusterko przy brzuchu. Już po tygodniu mógł zdjąć szwy.
#fotohistoria #ciekawostki #wcaleniebylo
źródło: comment_l1kaKfnOHAcC4CloOiuYUedDzqrwyq94.jpg
  • 15
@ColdMary6100: Mojej mamie wycięto wyrostek przy znieczuleniu miejscowym, gdzieś chyba w 1965 r. Miała 19 lat. Pielęgniarka podczas zabiegu uspokajała, że to żaden ból, przy porodzie to jest ból. Poród to jest pikuś, przy wycinaniu wyrostka na miejscowym znieczuleniu, tak powiedziała mi mama. Od momentu zabiegu, w wieku 19 lat zaczęła siwieć.
@ColdMary6100: To ja polecam poczytac o Ben Salomon - http://en.wikipedia.org/wiki/Ben_L._Salomon
Jest jednym z trzech DENTYSTOW ktory otrzymal Medal of Honor.
Zginal podczas WWII broniac szpital polowy. Zginal podczas obrony ale udalo sie dzieki temu ewakuowac chorych i rannych.
Zostawie tylko to tutaj:
"When an Army team returned to the site days later, Salomon's body was found slumped over a machine gun, with the bodies of 98 enemy troops piled up in