Wpis z mikrobloga

Ej #!$%@? mircy mam problem. Włącza mi się komp. sam. Sam się #!$%@? odpala. Nie mam pojęcia dlaczego.. ( ͡° ʖ̯ ͡°) tak mam, że jeśli czegoś używam chcę poznać.. Po co powstało uefi? Prosty archaiczny BIOS dawał radę.. MBR..

Aha, potrzebowałem FreeBSD 10.1 pod UEFI ma support, ale z checią wolę ominąć taki szajz.

Problem z tym, że UEFI maja klucze przypisane x.509, takie podłączane dla mniejszego piractwa, problem z uzytkownikami lunixa, BSD.. chciałbym omijać UEFI. Taki zwykły BIOS jest, pod tym UEFI.

sorry, chaos, chcę BSD, niby instalacja przebiegła pomyślnie, ale potem nie chce się bootować.( ͡° ʖ̯ ͡°) Pomysły?

#informatyka #pytanie #pytaniedoeksperta #uefi #freebsd #linux
  • 6
@Handy: tak myślałem o wgrywaniu przez dd BIOS dla flasha specjalnie dla FreeBSD :> Andurinem takie rzeczy można?

Szczerze chciałbym kleić systemy z src, takie pod konkretne działania, pod embeded systemy, wifi, servery..
@blackdkiwi: Embeded na serwerach? To sie nie uda.
PS. BSD sam w sobie jest systemem serwerowym - a do domowych zastosowan nada sie OpenWRT - jak juz to mozesz w sumie GUI robic do JAILa i do Firewalli.

A co do tego to nie mam pojecia, nie robilem tego, nie wiem czy sie tak da w ogole. rzucilem pomysl, zglebiaj go sam ;p