Wpis z mikrobloga

@kuba: a naprawdę dobrze tą pastę nałożyłeś, dobrze to przylega i jest dociśnięte?
Na kratce "radiatora" na koncu ciepłowodów - nie zarosło futro z włosków kurzu i pyłu? Jak tego fizycznie nie oczyścisz- to często zwykłe dmuchanie nie pomaga.
@kuba: kłębów nie musi być, dmuchanie - potrafi praktycznie nic nie dawać (chmury kurzu), a sam radiatorek potrafi być zabity na maksa.
Dokładnie identyczny temat miałem w laptopie żony dwa dni temu. Aż się wyłączał z przegrzania, dmuchał jak farelka itd. Dmuchanie nawet makitą od zewnątrz, oraz od wewnątrz w wentylator - nic nie dawało. Dopiero po zdemontowaniu wentylatorka i tunelu powietrznego - ukazał się problem - z mikro-włosków, futra kota,
źródło: comment_QjPotUZHXQHKqOLB6GfMAhuMbLy3oCKg.jpg
@kuba: pomijając już fakt, że jak masz ciągle obciążenie obu rdzeni tego cpu, jak na screenie - to takie temperatury są normalne. A jak działa wolno i ma takie obciążenie - to może to system usyfiały, a nie radiator? :)
@hrumque: taki radiator to standard. Pastę termoprzewodzaca wymieniam raz na lata, a radiator z tych klakow musze czyścić co pół roku. Łatwo wykryć ze nadszedł na to czas, po tym ze tylko z połowy kratki wydobywa się powietrze. Druga połowa totalnie zapchana.
@kuba: no to jeszcze trzeba było zdjąć dekielek/wyjąć wentylator z tunelu, i wyczyścić wewnątrz. Całkiem możliwe że tam mieszka takie futerko, jak ci wkleiłem powyżej, i choćbyś dmuchał z każdej strony - to ono nie ma jak się wydostać, więc tylko je przesuwasz, a nie usuwasz.
@hrumque: odkecałem wentylator, wszystko przeczyściłem nawet patyczkiem do uszu.
@eragonn14: tak

Jakieś pomysły inne? Sam znajomym czyściłem laptopy ale mój własny mnie przerósł ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Może nawet teraz go rozbiorę i sprawdzę. Wymieniać od razu pastę czy mogę zostawić starą gdy podniose "to całe, której nazwy nie pamietam a widać na poprzednim zdjęciu:D" ?
@kuba: tutaj http://x3.cdn03.imgwykop.pl/c3201142/comment_5L2IX6UxhfQuzUD9ZWFlb9yEQTEdscpF,w400.jpg widać błąd poprzedniej roboty: nałożyłeś pastę, ale nie wyczyściłeś do konca starej pasty (w której został "dołek" odciśnięty od rdzenia). Zawsze trzeba na błysk wyczyścić ze starej pasty (zwłaszcza że stara to była taka plastelinopodobna twarda) bo nie masz żadnej gwarancji że przy zakładaniu ponownym- idealnie siądzie w stary dołek w paście wyciśnięty.
termo-pada (tego błękitnego, grubszego) też by wypadało wymieniać, albo przynajmniej "spulchnić" bo nie wiesz, czy
@hrumque: twarde to jak kamien, zmywacz do paznokci srednio temu daje rade...
Widzisz, mirki radzily zeby zostawic i tego nie usuwac do konca...
Dziekuje, postawie Ci soga, wszak zasilacz nie jest z czarnej listy ;)
@kuba: usuwać, zdecydowanie. Bardzo dobrze idzie zmywaczem "acrysol" firmy kent (ale to jakaś uberchemia toksyczna z ksylenem i nie wiem czym jeszcze), izopropanol też z czasem rozmiękcza. No i zwykłym nożykiem "do tapet" da się zdrapać-odciąć dużą ilość jednym pociągnięciem.
@kuba: kolejna sprawa - tutaj obcienei prawie zero, a ciagle tryzma ci 2GHz - czy przypadkiem nie masz wylaczonych wszelkich speedstepow i innych takich albo jakis dziki "plan zasilania" ustawiony?
@hrumque: cpu fan jednak skacze i do 2500 RPM
Plan zasilania mam ustawiony zawsze na wysoki, bateria juz w ogole nie trzyma wiec zawsze jest wlaczony do zasilania
Polecasz jakis program do sprawdzenia tych speedstepow?
@kuba: Stare procki grzaly sie bardziej ale mimo wszystko zobacz jak temperatura przekazywana jest przez heatpipe, czy rownomiernie przekazywana jest z rdzenia na finy radiatora? Musialbys sprawdzic z przy otwartej obudowie, zeby miec swobodny dostep. Heatpipe mogl sie uszkodzic, moglo dojsc do wycieku substancji ktora krazy w hp lub jakiegos uszkodzenia mechanicznego.