Wpis z mikrobloga

Mam kilka pytań do mirków z #krakow, głównie do tych, którym zdarza się wychodzić z domu.

1. Skąd bierzecie informacje o wydarzeniach kulturalnych, koncertach, wystawach, warsztatach, dniach czegośtam itp dziejących się w mieście?
2. Czy jest jakaś jedna strona gdzie znajdę te informacje, czy wszystko jest porozwalane po kilku serwisach?
3. Zastanawia mnie też, skąd ludzie biorą info o różnych eventach zamieszczone wyłącznie na Facebooku? Wyłącznie znajomy od znajomego, czy jakoś inaczej?

#wychodzeniezdomu #kultura #rozrywka
  • 15
  • Odpowiedz
obserwowanie tagu #krakow, zawsze jest zlot ludzi chwalących się że mają okna


@Krs90: jeden z powodów dla których go odsubowałem, zaraz obok pytań o pizzę, miejsca na kawę z rurzowym paskiem i zepsutych tramwajach
  • Odpowiedz
@Sepang: co do koncertów to ja zawsze z lastfm brałem info, obecnie jednak serwis troche sie sypie wiec najlepiej a) sub na kluby ( studio/fabryka/kwadrat) opcjonalnie organizatorow ( Galicja Productions/Knockout ). NIby jest grupa koncerty w krakowie ale przewaznie jest tam spam.

Z innych #!$%@? co nie byly wymienione to Poka Poka ( kiedys bylo to w wersji papierowej rozdawane np w kinach studyjnych ) teraz chyba tylko w wersji online (aczkolwiek moge nie byc na biezaco ). Do tego jeszcze http://www.magazynkultury.pl/

W Dzienniku POlskim w soboty czesto przewijaja sie rowniez infa od darmowych rzeczach ( niby nastawione na seniorow ale czasem sa perelki rowniez dla mlodszych
  • Odpowiedz
NO i kiedys jak sarmacja dzialala to czesto wrzucala informacje o koncertach/dyskusjach otwartych/spotkaniach z roznymi ludzmi. Obecnie Krakowski Klub Wtorkowy afair przeniosl sie do innego lokalu i jakos nie ma takiego co by zbieral z tych klimatow.

I nie wiem czy to pod kulture mozna podczepic ale Hex czesto robi szkolki, pokazy planszowek i fajnie tam tez czasem czas mozna spedzic ( wrzucaja zawsze info na swoj fp/grupe )
  • Odpowiedz
Skąd bierzecie informacje o wydarzeniach kulturalnych, koncertach, wystawach, warsztatach, dniach czegośtam itp dziejących się w mieście?


@Sepang: Głównie z plakatów rozwieszonych po mieście, jak sie codziennie przejeżdża przez pół miasta w drodze z domu do pracy i z powrotem to sie troche tego widzi. Także z gazet, głównie z dodatku Wyborczej "Co jest grane".

Czy jest jakaś jedna strona gdzie znajdę te informacje, czy wszystko jest porozwalane po kilku serwisach?
  • Odpowiedz