Wpis z mikrobloga

Cześć.

Tworzę projekt bazodanowy, okienkowy w Lazarusie na zaliczenie i wszystko w miarę idzie OK ale mam problem z priorytetami okien, które mają się wyświetlać.

Aktualnie w projekcie mam stworzone 3 formy wyświetlające informacje o poszczególnych tabelach z bazy danych + narzędzia dodające i edytujące dane w każdej z tych tabel.

Chciałbym na koniec teraz zrobić menu z przyciskami, które kolejno będą otwierać te formy, które wcześniej stworzyłem - coś w rodzaju menu.

Problem polega na tym, że po kompilacji uruchamia się i pojawia pierwsza forma, którą stworzyłem czyli jedna z trzech zawierające informacje o konkretnej tabeli.

Chciałbym teraz zmienić program tak by po jego uruchomieniu pokazała się forma z menu a nie inna forma. Jak to zrobić?

Z tego co wyczytałem w sieci to forma, która domyśle się uruchamia to ta, która została stworzona automatycznie przy otwarciu nowego projektu. Ja na tej formie stworzyłem akurat tą, która się wyświetla. Jak ją zmienić na to menu?

Lazarus 1.2.6

#programowanie
  • 1
  • Odpowiedz
Dobra już mam. Jak coś to wystarczy zmienić kolejność występowania form w głównym projekcie. Trzeba zamienić miejscami linie kodu odpowiadające za ogólne stworzenie formy.
  • Odpowiedz