Wpis z mikrobloga

@esati:
Witaj drogi Mireczku,

W ostatnim wpisie na mirko napisałeś, że jesteś mechatronikiem. Studiuję ten właśnie kierunek i mam kilka pytań związanych z pracą w tym zawodzie. Mogę ci je zadać?

Świeżo upieczony Mirek
  • 5
@esati W jakiej branży pracujesz? Co w twojej pracy jest najważniejsze - które przedmioty na studiach( ͡° ͜ʖ ͡°) ? Jak szło ci na studiach? Gdzie zaczynałeś karierę?
@pit0k: za trudne te pytania, ale widzę do czego zmierzasz. Mechatronika pozwala Ci spojrzeć na problem w szerszej perspektywie - u nas później każdy zawęził swoją specjalizacje czy to do projektowania 3d, programowania robotów, projektowania elektroniki, automatyki, programowania na pc, programowania embedded itd. Znajomy który miał zawsze jedne z najlepszych wyników po obronie popracował rok w zawodzie potem rzucił wszystko i został trenerem karate. Musisz robić to co lubisz, a studia...
@esati: Masz sporo racji, ostatnio myślę o tym wszystkim podobnie. Znasz może jakieś firmy, gdzie warto byłoby iść na praktyki? Najlepsza byłaby taka związana z elektroniką, automatyką czy programowaniem.