Wpis z mikrobloga

  • 225
Tankowalem właśnie w Auchan Lublin swoją alfę 156 2.4 dizel. Wszystko fajnie, z prawie zera - jakieś 3l w zbiorniku, po korek. Się powodzi. Tyle że w tym modelu mieści się 63l. Mi do pierwszego odbicia weszło... 65.21l. Magia? Właśnie złożyłem skargę, mam trochę podpisów, xero foto i chyba gdzieś trzeba to zgłosić. #zakupy #januszbiznesu #carboner
konradk1 - Tankowalem właśnie w Auchan Lublin swoją alfę 156 2.4 dizel. Wszystko fajn...

źródło: comment_tXnVXPbcrUljU64s656RvxHk0so32ZYY.jpg

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
@konradk1: Uważaj, zaraz zostaniesz wyzwany od cebulaków, idioty, bo walczysz o swoje, #!$%@?, że to nie jest duża kwota, ale zawsze coś. Właśnie przez to wszyscy nas w dupe ruchają, bo dajemy się #!$%@?ć i nie raczymy nawet tego zgłosić, nie znamy swoich praw
  • Odpowiedz
@konradk1: ile razy jestem w Polsce, tyle razy zbiornik paliwa w moim aucie ulega cudownemu rozdeciu. Rekordowa jest pewna stacja polskiego koncernu niedaleko Rabki. Na 100 litrach przyrost o ponad 5 litrow...
  • Odpowiedz
@konradk1: No, zgadzałoby się. Ostatnio przecież NIK kontrolował ileś tam stacji i przy 20l na dystrybutorze realnie wpadało 19l więc 5%. Więc weszło Ci ok. 62l ;)
  • Odpowiedz
@Polansky: niby dlaczego się nie zgadza? Kolega mówi, że nalał 65 litrów do niby 63 litrowego zbiornika i marudzi.
Jednak zawsze w baku jest jakaś rezerwa, żeby go nie rozsadziło jak na przykład w drodze z roboty do domu wpadniesz do Afryki.
Dlatego te 63 litry nazwałbym raczej pojemnością roboczą. Faktycznie ma nieco więcej.
  • Odpowiedz
@Polansky: Dodam też, że takie tankowanie do oporu jest niezdrowe dla samochodu i nie powinno się tak robić. Z tego co wiem brak tej poduszki powietrznej może skończyć się uszkodzeniem baku (w wyniku zmiany temperatury) albo "zassaniem" się całego układu paliwowego.

Dlatego jak ktoś leje 80 litrów do 50 litrowego baku i jest hehe sprytny to powiem tylko, że sprytny dwa razy traci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@wojtek_bez_portek: czyli podkreślasz drugi raz , że istnieje blokada coby nie zalać więcej niż 80% baku I to jest dowód na to, że typ na pewno zalał więcej niż 80% baku I wszystko się zgadza, dobrze rozumiem?
  • Odpowiedz
@Polansky: nie ma takiej blokady. W baku jest pływak, który powoduje odbicie w wężu dystrybutora. Nie odcina wlewu, więc teoretycznie można lać dalej.

Nie wiem jaki jest rocznik alfy kolegi, ale ma już co najmniej 9 lat (koniec produkcji w 2006), więc może mieć też spartolony pływak lub odprowadzenie gazów. To tym bardziej prawdopodobne, że wcześniej tak się nie zdarzało, a teraz nagle jest.
  • Odpowiedz