Wpis z mikrobloga

W rodzinie mam wujka stolarza - artystę. Niestety w dzisiejszych czasach z zamówieniami bardzo krucho na tego typu prace, jednak to co zrobił ostatnio wprawiło mnie w osłupienie... mimo że artystą nie jestem (a mechatronikiem), to zrobiło to na mnie ogromne wrażenie. Podjął się wykonania ołtarza dla nowo budującego się kościoła. Z litego drewna, dębowy. Rzeźbiony ręcznie, dłutem. Bez wcześniejszego projektu. Moje pokolenie próbowały by to zrobić na frezarce cnc, jednak tutaj żaden "listek" nie jest taki sam. Ponad pół roku pracy od świtu do nocy. Wujek jest za skromny żeby się chwalić (poza tym i tak jeszcze nie ogarnął komputera), ale jego siostrzeniec miał nawet kiedyś bordo na wykopie więc z przyjemnością wrzucam zdjęcie które dzisiaj zrobiłem.

Pobierz e.....i - W rodzinie mam wujka stolarza - artystę. Niestety w dzisiejszych czasach z ...
źródło: comment_dzsDe7SadSvehFbuudYyq4EVAnuKbJXP.jpg
  • 67
@esati: jeszcze protip dla wujka, Niemcy LUBUJĄ SIĘ w rzeczach ręcznie robionych, są gotowi zapłacić astronomiczne kwoty za niektóre rzeczy, dla przykładu płaskorzeźba wykonana przez mojego tate w Polsce byłaby sprzedana za max 500zł, niemcy są gotowi zapłacić tyle samo, lub nawet więcej tylko że w euro więc wnioski wyciągnij sam :) Jednak najtrudniejsze to zdobyć klienta, więc jeśli masz kogoś kto ogarnia niemiecki, spróbuj wystawić ogłoszenie. Profity mogą być ogromne
@esati: Pozdrów wujka ! Szczerze to zazdroszczę Ci bardzo że masz takiego wuja o takim talencie i umiejętnościach. Boże przecież to musiał ktoś genialny zrobić. Chciałbym to zobaczyć na żywo. Pomyśleć że to praca taka jak sapera, jeden błąd może skończyć się tragedią. Takie dzieła wracają wiarę w ludzi.
@esati: ogólnie fajnie ale z tym pół roku to przesadziłeś. Mam kilku znajomych rzeźbiarzy/stolarzy ( zajmują się renowacją starych mebli) i oni robią podobne rzeczy w 2 tygodnie.
Niestety nie wiem jak było, ale w godzinach to jest jakieś 1500-2000 godzin pracy

@esati: Jeśli tak, to to powinno kosztować kilkadziesiąt tysięcy. Możesz zapytać ile wujek weźmie/wziął?
@pr0t3r: no to walnął w porządku kompozytowym i tyle. Nawet w starożytności lano na te style, myślisz, że przy setkach państw-miast się "szczypali", oj muszę tutaj tak ten listek, bo ci z 5 miast dalej mają tak samo. Nie! Podręczniki podają wręcz zafałszowany, wyidealizowany obraz tych wszystkich kolumn, a one taki proste nigdy i nigdzie nie były. Co twórca, to miał swoją, ciut odmienną koncepcję. Ponadto, chciałem tylko przypomnieć, że starożytność