Wpis z mikrobloga

Ale ta baza #postgresql jest #!$%@?
Nawet nie można jej normalnie zainstalować tylko jakieś konflikty użytkowników, profili i kij wie czego jeszcze. Mimo, że znalazłem w necie rozwiązanie to nie wiem jakim cudem nie zostało to już poprawione "odgórnie". Toż to skandal...
Boże, jaka to nędza już na poziomie instalacji.

#bojowkaoracle #gorzkiezale #oswiadczenie
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pozdro_dla_niekumatych: No robi, a że na Windowsie to głównie dystro od enterprise db to jeszcze do tego ładny stack builder który pozwala różne cuda doinstalować. Miałem wiele wersji równolegle na windzie, 32 i 64 bity, większość z postgisem, wszystkie instalowane z automatu bez konfiguracji niczego poza ścieżką instalacji i hasłem roota.
  • Odpowiedz
@plushy: nie ja wybrałem, taką bazę mamy na zajęciach więc chciałem zainstalować
będziemy i tak głównie robić SQL-a więc chyba sobie to odpuszczę...
  • Odpowiedz
@seeksoul: Ale mimo to okrzyknąłeś siebie bojówką Oracle, wiesz bazy danych to coś więcej niż miałeś na pierwszych zajęciach więc nie marudź w necie.
  • Odpowiedz
@Ginden: Ale instalacja postgresa z paczki jest banalna i działa out-of-the-box, a konfiguracja każdego narzędzia to temat bez końca. Poza tym SQL Server to też jest baza wagi ciężkiej z mnóstwem opcji (i dużą częścią ukrytą).
  • Odpowiedz