Wpis z mikrobloga

@Jutrowuj: jw. zapewniają do 250mbps po kablu do routera ( co i tak czasami nie wychodzi z powodów technicznych ), a potem od routera po kablu możesz podobnie wyciągnąć lub na wifi na tyle ile pozwala Twój sprzęt i ustawiony standard na routerze
@Jutrowuj: Ale wiesz, że żeby wyciągnąć 250Mbps potrzebujesz routera 802.11ac? 802.11n teoretycznie ma te 300 czy 450 Mbps, ale przez narzut WiFi (sesja, szyfrowanie, etc.) wyciągniesz max 200 realnego transferu i to tylko w idealnych warunkach (odpowiednia odległość, brak zakłóceń, dobra karta w kompie).
@Jutrowuj: bo tego nie ma w regulaminie. Zapewniają drogą przewodową, a to "że twój router generuje straty to nie ich wina"
Sam walczyłem z nimi o to...
@Jutrowuj: To mało. Ostatnio miałem przypadek gdzie z 60Mbps zrobiło się 2-3Mbps. Wokół było 30-40 sieci xD
Takie są ograniczenia tej technologii. Pogódź się z tym, że to nie osiągniesz 250Mbps po WiFi na tym śmiesznym routerku.
@Migfirefox: Z tym jestem w stanie się pogodzić, pewnych spraw się nie przeskoczy.
nie pogodze się jednak z robieniem w bambuko przez sprzedawców, którzy nawijają makaron na uszy, a gdy przychodzi co do czego to pieprzą, że "taka specyfikacja sieci"

To może załóżmy łącze wypok: 200 cebulionów za transfer "nawet do 1 gbps" :3