Wpis z mikrobloga

@optymalista: Hej. Mam parę pytań które nie dają mi spać :) Jeżeli jesteś tam bez wizy pracowniczej to nawet jak podejmiesz to i tak nie będziesz mógł ulegalnić swojego pobytu. Pytanie 1
1) Co jak skończy ci się wiza turystyczna ?? Z tego co wiem maks 12 miesięcy ?? Co zrobisz żeby zostać dłużej ??
2) Jak zamierzasz ulegalnić w końcu swój pobyt tam, bo jak nie zrobisz tego w ciągu 12 miesięcy to potem musisz wyjeżdżać ?? Ja czytałem że zdobycie wizy pracowniczej to cud, że obostrzenia są takie że masakra. Że w urzędzie pracy musi wisieć ogłoszenie że ktoś chcę zatrudnić obcokrajowca i jak przez miesiąc wiszenia ogłoszenia znajdzie się chodź jeden KIWI to on bierze tą pracę. No i że takie ogłoszenie 1000$ kosztuje każda próba i że tylko wyznaczone firmy mogą tak robić a nie wszystkie ?? Czy to wszystko prawda ??

Pozdrawiam :)
Pewnie do zobaczenia ja mam bilet na 27 czerwca :) z chęcią się spotkam z pionierem :D
  • 3
no to tak:
1) Nie martwię się wizą turystyczną bo raczej bez problemu przedłużę ją do 12 miesięcy. Cumpel, czy tam znajomy jak kto woli, poręczy, że jest moim długim przyjacielem, jestem na jego utrzymaniu i gwarantuje mi zakwaterowanie. Z tego co słyszałem to wszystko wystarczy do przedłużenia tego rodzaju wizy. Co do wizy pracowniczej to jest to raczej syf... Nie ma możliwości na tak po prostu dostanie wizy OPEN, która daje
optymalista - no to tak:
1) Nie martwię się wizą turystyczną bo raczej bez problemu ...

źródło: comment_2ylVaCP2bzCY3WS6hqx41O8hQqVqSOCD.jpg

Pobierz
via Android
  • 0
Czyli dla zwykłej osoby która nie ma dużo kasy na utrzymanie i studia. wyjazd jest szaleństwem? A na jaki czas po studiach dostajesz OPEN wizę? I co jak ta wiza się kończy jaka opcja zostaje później? Jak można dostać rezydenta? Ile kosztowac beda twoje studia? Pozdrawiam i dziękuje za informacje.