Wpis z mikrobloga

@motyw: @Techies
@wte_i_wewte: serial ze swiatem lepszym niż gra o tron (Equestria to świat stworzony przez Platona), no ale typowo Polskie ocenianie nim się pozna ;)

Na reddicie np. Dyskusje są dość sensowne, bo przede wszystkim istnieją. Akurat najnowszy odcinek jest genialny pod tym względem bo jeszcze do tego karci lewactwo i wymuszona "równość" - nie widziałem serialu, który w tak zachodnio europejski sposób do tego podchodził albo w ogóle
@sorek: a to widzisz dobrze sie tego dowiedziec, bede teraz inaczej na to patrzyl. chociaz sam kiedys bede musial to sprawdzic. w ogole, kto jest docelowa grupa obiorcow tego serialu i na jakim kanale to wychodzi?
@Techies: kanał Hub, ogólnie na dailymotion można większość obejrzeć, poleca również torrenty.

Grupa odbiorców jest taka sama jak filmów disneya: wszyscy, ale głównie dzieci. To co jednak się w tym serialu #!$%@? czasem przyprawia o zawrót głowy. Tu masz Twilighr Gear Solid:
@Crusier: przeoczylem dyskusję, głównie dlatego, że była jedna na całą ilość obrazków ;)

I tak, mój przyjaciel ma pisać prace na ten temat (z filozofii) dokładnie, jak napisze to wrzucę na wykop ;)
@sorek: Jeśli zrobi się jakieś "Expanded Equestriaverse" z tym wszystkim, co wymyślili fani w dziesiątkach tysięcy fanfików, to może wtedy. Ale samemu światu kanonicznemu daleko do Gry o Tron
@Crusier: ogólnie mlp działa na zasadzie symboliki, tak jak w najnowszym odcinku walka z lewactwem np ;) Equestria to świat wymyślony przez Platona, odwołań jest tysiące i dlatego mój przyjaciel się tym zajmuje, niedługo się odezwie na wykopie i opisze :)
@sorek: Lipcowe MLK w Żywcu. Prawdę mówiąc są tylko dwie osoby, które zajmują się w Polsce panelami o odniesieniach historycznych i kulturowych, mając ku temu odpowiednio solidne kompetencje, więc każda kolejna bardzo by się przydała.