Wpis z mikrobloga

@magik111: Czyli robię tak jak powiedziałeś

ustawienia->poczta+konta > synchronizuj >przywracanie ustw. fabr. > przywróć kontakty

i po przywróceniu ustawień mam znowu moje kontakty niezależnie czy były zapisane na karcie sim czy tez w pamięci telefonu/karcie microsd?
Kontakty są dla mnie najważniejsze - aplikacje nie są dla mnie tak ważne
@calc_exe: wróć, źle napisałem

tylko wiesz: jak wchodzę do internetu to po jakimś czasie np. przy naciśnięciu przycisku 'wróć" wywala do menu - dlatego chcę przywrócić ust. fabryczne :/
@magik111: okej zanim wezmę się za przywracanie ust. fabr.
podłączę do komputera i to zrobię (tylko jaki program? (win7))

nie wiem czy ustawienia fabryczne coś ci dadzą.


telefon był używany chwilę przez inną osobę i teraz wyskakuje że pamięć tel. zapełniona (zapisywane było na tel a nie na karcie sd - parokrotnie wiekszej)
Czy to tez może mieć jakiekolwiek znaczenie?
Niestety nie było także antywirusa btw. jaki polecasz bo widzę że
@Blackman: najpierw upewnij się czy masz podpięte konto microsoft w "ustawienia->poczta+konta" następnie wejdz w "ustawienia->kopia zapasowa->aplikacje+ustawienia->utwórz kopie" następnie zaloguj się na https://people.live.com/ by upewnic się że twoje kontakty się zapisały.
potem ściągasz ten program http://www.dobreprogramy.pl/Lumia-Software-Recovery-Tool,Program,Windows,54234.html instalujesz (windows 7 bądź wyżej wymagany). Podpinasz telefon pod usb i postępujesz zgodnie z informacjami wyswietlanymi na ekranie.

Antywirus na WP nie jest potrzebny
@Blackman: lumia 520 to już trochę stary model. Było kilka aktualizacji, a z aktualizacjami wiadomo, nie zawsze może po nich wszystko dobrze działać, szczególnie że było ich conajmniej kilka. Robiłem kilka telefonów z WP i taka lumia 520 naprawdę działała o wiele szybciej i stabilniej po wgraniu nowego softu przez NSU (Nokia Software Updater, na necie są poradniki jak to zrobić, nic trudnego).

pamięć tel. zapełniona


masz aplikację do zarządzania pamięcią
telefon był używany chwilę przez inną osobę


@Blackman: czy w trakcie zmiany użytkownika telefon był przywracany do ustawien fabrycznych? W skrócie, czy konto microsoft które jest podpięte pod telefon jest twoim kontem?
Konto sparowane z telefon można zmienić tylko przy powrocie do ustawień fabrycznych i/lub wgraniu na nowo systemu.
Jeżeli okazałoby się tak że nie masz danych do tego konta (login/hasło) to podepnij może swojego gmaila by tam eksportować kontakty
@Niedzwiedz87:

czy w trakcie zmiany użytkownika telefon był przywracany do ustawien fabrycznych?

nie był nigdy przywracany do ustawień fabrycznych: wcześniej miałem HTC z win (tym co był przed wersją 7 - nie pamietam) i przywrócenie ustawień fabrycznych pomogło

W skrócie, czy konto Microsoft które jest podpięte pod telefon jest twoim kontem?

tak, ale telefon był uzywany przez kobietę nic nie robiła bo się nie zna jedynie używała, robiła zdj., rozmawiała, zainstalowała
lumia 520 to już trochę stary model. Było kilka aktualizacji, a z aktualizacjami wiadomo, nie zawsze może po nich wszystko dobrze działać, szczególnie że było ich conajmniej kilka. Robiłem kilka telefonów z WP i taka lumia 520 naprawdę działała o wiele szybciej i stabilniej po wgraniu nowego softu przez NSU (Nokia Software Updater, na necie są poradniki jak to zrobić, nic trudnego).


@magik111: Na pewno zrobię tak jak radzisz według instrukcji