Wpis z mikrobloga

Ojciec postanowił wziąć internet LTE. Podłączyłem, wbiłem na speedtest.net co by sprawdzić prędkość, na stronie routera naliczyło 30Mb pobranych danych, odłączyłem cały zestaw, bo trzeba teraz kabel poprowadzić na zewnątrz i zamontować gdzieś antenę zewnętrzną. Z ciekawości zalogowałem się na ipli, tam ma się również dostęp do wszelkich statystyk według których wyparowało mi 8Gb transferu :O

Jak? Gdzie? Kiedy?
##!$%@? #lte #cyfrowypolsat
  • 13
  • Odpowiedz
@dzangyl: speedtest zabiera więcej im szybsze łącze, przy 30 mbps to chyba jakieś 150 MB test.
I tak jak pisze @dzangyl: CP/Plus to porażka, no chyba że zmieścisz się w tym podstawowym limicie.
Ściągnięcie 200 GB to żaden problem jak hd z youtube 15 minut to 1 GB
  • Odpowiedz
@katinka: no sprawdzałem i wynika z nich, że
1. Pierwszy lejek do 10Mb/s nakładany jest po przekroczeniu 55GB.
2. Drugi do 5Mb/s po przekroczeniu około 75-80GB.
3. Trzeci do 1Mb/s po przekroczeniu 100GB
4. Czwarty czyli te 32Kb/s to już po ponad 130-150GB

Punkty 1-2 są szybsze a 3 porównywalny do mojego obecnego połączenia po kablu (szybciej się nie da, dom rodzinny mam na zadupiu). Internet z Telewizją wychodzi taniej o
  • Odpowiedz
@dzangyl: Jak się mieścisz w limitach i masz świadomość tego jak jest to ok. Świadomy wybór a nie sugerowanie się reklamami.

Zaznaczę tylko że w play, po 100 GB można dostać lejek 2 mbps, a w praktyce po 240 GB najszybciej wyłapałem :)
  • Odpowiedz
@ElCidX: Wiem, ale w Play nie połączę usługi z Telewizją, a w CP dzięki temu mam tanie TV i net, samego internetu LTE bym nie brał, bo ma cenę porównywalną do tego co mam po kablu (marne 1.5Mb/s ale bez limitu). Ponadto kilku znajomych korzystających z tego internetu, nie pobierając torrentów czy innych warezów, ma pozytywne opinie na jego temat.
  • Odpowiedz
@ElCidX: Mnie tylko w tym wpisie ciekawiło co się stało z 8Gb transferu, skoro w 5 minut wykorzystałem 30Mb (tak wynikało ze statystyk na stronie routera) po czym wyłączyłem router i schowałem wszystko do pudełka, bo nie wiem kiedy ojciec chce to montować. Ciekawe.
  • Odpowiedz
@ElCidX: O! W "dostępny transfer" mam 16.890GB, a w "wykorzystany transfer" 35MB czyli tyle ile faktycznie pobrałem przy teście. Nie wiedziałem, że 25GB-35MB=16.890GB :D.
  • Odpowiedz
@ElCidX: Okazało się, że:

po podpisaniu Umowy w pierwszym, zwykle krótszym niż 30 dni okresie rozliczeniowym, wszystkie pakiety danych przyznawane są w wielkości proporcjonalnej do długości tego okresu.
  • Odpowiedz