Wpis z mikrobloga

@kunajk:

Wszelkiego rodzaju instytucje kulturalne (wiem Kuce nie ma ją potrzeb kulturalnych na poziomie filharmonii, opery czy muzeum, ale uwierz mi takie rzeczy są potrzebne w rozwiniętym państwie).

Dalej: pomoc i opieka społeczna, wiem, że w populacji szesnastolatków takie problemy nie istnieją, ale jest grupa ludzi nieprzystosowanych życiowo, która będzie potrzebowała pomocy zawsze, i w każdym państwie. W mentalności Korwinistów to "śmiecie" i "odpadki społeczne", będziecie ich gazować, czy wysyłać na
  • Odpowiedz
Wszelkiego rodzaju instytucje kulturalne (wiem Kuce nie ma ją potrzeb kulturalnych na poziomie filharmonii, opery czy muzeum, ale uwierz mi takie rzeczy są potrzebne w rozwiniętym państwie).


@cyberpunx: Może jeszcze powiesz, że filmy powinny być dotowane? :) Muzea muszą być dla ludzi, takie, by ludzie chcieli do nich chodzić. Tak jak muzeum powstania warszawskiego, albo centrum nauki kopernik. Te miejsca nie narzekają na brak zwiedzających.
  • Odpowiedz
Dalej: pomoc i opieka społeczna


@cyberpunx: Te dziedziny wręcz powinny być prywatne. Prywatna pomoc społeczna jest o wiele lepsza od państwowej. Z banalnego powodu, urzędnik pracuje o 8 do 16 a potem ma wszystko w nosie. Urzędnicy mają procedury, jak ktoś nie spełnia ustawowych warunków, to mają go w dupie. Za to ludzie w prywatnych fundacjach pracują, bo mają taką życiową misję.
  • Odpowiedz
@kunajk: Bo ty tam chcesz chodzić czy tak po prostu "powinno być". Wystawa Boznańskiej (gugluj gugluj) cieszyła się jedną z największych liczb odwiedzających. Kultura wysoka niestety ma to do siebie, że jest kosztowa, ale nie zawsze wysoce konsumowana. Ja wiem, że jarmarczne wystawy zawsze spotkają się z lepszą sprzedażą bo taki poniekąd mają cel, zaspokajać gusta prymitywne i pośrednie, a w szczególności te szerokie.
  • Odpowiedz
Wszelkiego rodzaju świetlice, domy kultury


@cyberpunx: To zależy od lokalnej społeczności. Domami kultury zarządzają samorządy, jeśli ludzie w wyborach samorządowych uznają, że chcą mieć domy kultury, to mogą je mieć.
  • Odpowiedz
@kunajk: Obesram się zaraz ze śmiechu, prywatna pomoc społeczna na skale państwową powiadasz? Z jakich środków, tych rozumiem "bogatych ludzi", którzy nie płaca podatków?
  • Odpowiedz
@cyberpunx: Państwo powinno zajmować się rzeczami wspólnymi, potrzebnymi wszystkim. Jeśli jakaś gałąź kultury jest niszowa, nie powinna być finansowana przez wszystkich, tylko przez prywatnych mecenasów.
  • Odpowiedz
Obesram się zaraz ze śmiechu, prywatna pomoc społeczna na skale państwową powiadasz? Z jakich środków, tych rozumiem "bogatych ludzi", którzy nie płaca podatków?


@cyberpunx: Z dobrowolnych datków. Teraz pomimo istnienia państwowego aparatu istnieje Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Istnieje, pomimo, że w teorii jest całkowicie zbędna, bo wszystko co finansuje, powinno być finansowane przez państwo.
  • Odpowiedz