Wpis z mikrobloga

@velociraptor: no, ale nie jest tak do końca. Białko z nabiału ma mniejszą przyswajalność niż białko z mięsa. Bodajże białko z drobiu to 90% a z nabiału 75%.
Poza tym jeśli już masz zamiar jeść twaróg, to ziom #!$%@? te kostki i dopłać pare groszy więcej i weź na wagę z osiedlowego. Jakością będzie nieporównywalnie lepszy. U mnie w osiedlowym po 11 zł za kilogram ekstra twarożek.
  • Odpowiedz
@Methagen: szczerze to z pamięci. Kiedyś czytałem o tym jakieś badanie na sfd, ale nie mogę znaleźć ich ;V. Mogę się mylić w liczbach, ale pamietam że białko zwierzęce miało wyższą przyswajalność niż białko z nabiału.
  • Odpowiedz
@ImInLoveWithTheCoco: no to dopoki nie znajdziesz mi zrodla to sie mylisz, wiec nie wprowadzaj ludzi w blad jakims broscience
jesli zwracalibysmy uwage tak na sklad aminokwasowy i procent absorbcji to kulturysci jedli by tylko albumine z jaja kurzego. ktora masz pelny aminogram i 100% przyswajalnosc, a jak widac jedza wszystko od wolowiny po kurczaki i pija bialko serwatkowe.
  • Odpowiedz
@Methagen: @ImInLoveWithTheCoco: http://www.muscleandstrength.com/articles/high-protein-foods.html

Bialy ser to cottage cheese, a bialko z niego to casein. Nie poleca sie bialka sera na forach, jak i nie polecaja go Karmowski i inni bo jest nieporownywalnie tansze od odzywek. To moja osobista opinia, moze ktoswypowie sie z wieksza wiedza i poprze badaniami. Wiadomo, ze kazeina ma inna charakterystyke wchlanialnosci, i teoretycznie na 1 posilek i na potreningowy srednio sie nadaje.
Fakt, ze
S.....h - @Methagen: @ImInLoveWithTheCoco: http://www.muscleandstrength.com/articles/...

źródło: comment_aRIWBb4yO5ROzzeSqVgNKx9cQRFrNNap.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@velociraptor: @ImInLoveWithTheCoco: @Methagen: @Slith:

za to włączenie kazeiny do diety polecają wszyscy za oceanem. kazeina ma działanie antykataboliczne i zwiększa nieco stosunek przyrost/rozpad białek mięśniowych.

O ile na naszym poziomie są to w ogóle wielkości istotne.

Białka pełnią wiele różnych funkcji oprócz bycia budulcem tkanek więc dobrze mieć w diecie różne źródła.
  • Odpowiedz
@velociraptor: Tak i owszem, tyle że u mnie jest to troszeczkę bardziej "technicznie" wytłumaczone zwłaszcza w kolejnych częściach artykułu po to wrzuciłem to :). Źródeł nigdy za dużo.
  • Odpowiedz