Wpis z mikrobloga

Kończy się sezon zimowy, więc wypadałoby się pochwalić swoim zdaniem na temat openingów i endingów.

Jaki jest wasz top 3 czołówek i tyłówek z ostatniego 3-miesięcznego okresu? :)

Mój top 3 openingów
1. Gundam Build Fighters Try opening 2 wersja druga (z dźwiękiem robotów)
Akcja, mechy i wielki negasm z nimi związany - co może chcieć więcej fan Gundamów?


2. Kantai Collection
Jeśli Akino nie jest wystarczającym argumentem (ciągle ubolewam, że nie zaśpiewa openingów do nowego Aquariona jak w poprzednich seriach), to ta czołówka prawdopodobnie jest powodem dla którego zdołałem obejrzałem cały serial. Pozytywnie nakręca do anime, co jest potrzebne, aby przetrzymać te 25 minut niecnego moeblobowania.

3. Saekano opening (od 1:00 minuty)
Bez większego powodu - po prostu wypadł najbardziej sympatycznie na tle wszystkich pozostałych anime, jakie oglądałem lub zacząłem tylko oglądać.

Top 3 endingów
1. Kantai Collecton
Drugi powód dla którego warto obejrzeć ten serial - kawaiiowa wersja piosenki do żeglugi podczas sztormu na morzu ^^

2. Gundam G no Reconguista
Do bólu prosta, ale za przecudnie zabawna tyłówka - tańczące nieruchome sprajty mechów i postaci mają swój urok ^^

3. Log Horizon 2
Drugi utwór Yunchi dla Log Horizon - prosty, wesoły kawałek zupełnie jak jakiś character song (nawiasem przez ten jej słodki głos podczas połowy pierwszego sezonu myślałem, że piosenka końcowa była wykonana przez seiyuu Akitsuki ^^'). Pewnie oceniłbym go wyżej, gdyby nie 24 tygodnie na koncie.

#anime #muzykazanime #animeopening #animeending #animenowysezon #gundambuildfighters #kantaicollection #saekano #gundamreconguistaing #loghorizon
  • 4