Wpis z mikrobloga

Mirki od #asg mam pytanie znowu, a raczej dwa :) mam repliki cm.028 (kałach) i cm.011 (g36). Po pierwsze - jak odpowiednio wyregulować hopupa? Czy należy to robić zawsze przy strzelance zależnie od warunków, czy jak to zjeść? Drugie pytanie dotyczy koli dot point. Zakładam go na G36 mniej więcej na 3cm od krawędzi szyny (bliżej policzka niż lufy) i... jak wyregulować porządnie punkt? Na czuja regulowałem go tak, żeby plamka była jak najniżej, zabrakło mi już pokrętła a kulki i tak strzelają niżej niż plamka. Coś tu kurka źle robię :P
  • 10
@neo_vir: HU regulujesz w razie potrzeby. Generalnie jak jedziesz na tych samych kulkach i nie przestawiłeś HU to powinno być tak jak poprzednio.
Ja kolimator regulowałem strzelając w określony punkt np drzewo z konkretnej odległości i dopasowałem kropkę do tego, żeby się zgrała z tym gdzie trafiam. Tu właśnie problem może robić HU, pogoda. Jest z tym nieco zabawy. I polecam dobre kulasy, żebyś miał powtarzalne strzały. Oczywiście demontaż/montaż kolimatora będzie
@martinez98: Czyli najpierw dobrze wyregulować hopup, a potem dopasować do tego plamkę? A ten kazus, w którym brakuje mi już regulacji w dół bo jest na maksa a kulki i tak strzelają niżej to jest po prostu problem złej regulacji?
@neo_vir: Może tak być, żę masz za mało HU i nie podwija kulek jak trzeba, może kulki za ciężkie, może FPSów braknie, albo zamontowany na szynie krzywo jednak, że "patrzy" w górę nieco. Posprawdzaj wszystko dokładnie, gdzieś przyczyna musi być. Ja mam chinski kolimator za 70zl i jest cacy na potrzeby ASG. Problemu z ustawieniem (poza zabawą) nie miałem
@neo_vir: Spoko. Najwyżej napisz szczegóły jakie kulki itp jakby dalej nie poszło i warto chronowanie zrobić, żebyś wiedział ile masz FPSów w rzeczywistości, a nie z "pudełka" ;] bo to może mieć wpływ spory.