Wpis z mikrobloga

#webdev #apache #serwery
Mam postawionego XAMPP na Ubuntu na serwerze lokalnym, do webdevu. Czy da się jakoś łatwo przełączyć apache na nginx? Chyba będzie lepiej chodzi, prawda?
Mam wrażenie, że coś jest źle ustawione, bo ten apache jakoś wolno chodzi (Pentium Dual Core G2030, 4GB RAM). Jedna instalacja Wordpressa, tylko ja na nim działam. Sieć lokalna :<
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dreszczyk: Na deweloperskim serwerze nie odczujesz dużej róznicy - jedynie to, że nginx zajmie Ci jednego core'a CPU. Zrób sobie jakieś solidne profilowanie, może gdzieś indziej problem leży :)
  • Odpowiedz
@Dreszczyk: No to nie jest normalne, weź zrób sobie już profilowanie na poziomie PHP - dojdziesz, czy to pehap mieli coś (może masz jakiś konflikt połączenia na bazie albo coś?) czy sam apache. Sprawdź ile apache zajmuje ramu - na czysto powinien około 150-200mb max - jak więcej, znaczy że gdzieś cieknie. Jak to nie pomoże to już zaczyna się zabawa w detektywa (którą osobiście czasem lubię). Ja bym wtedy
  • Odpowiedz
@Dreszczyk: Za czasów "młodości" developerkę robiłem na AMD Duronie z 1GB ram też na Apache skonfigurowanym przez XAMPP (albo Krasnala, nie pamiętam) i śmigało, także nie szukałbym przyczyny w apaczu tylko gdzieś indziej :)

A generalnie nginx jest zajefajny, tylko że samą deweloperkę utrudnia - brak wtyczek aliasowych i sporej ilości rozszerzeń mnie osobiście utrudnia pracę.
  • Odpowiedz