Wpis z mikrobloga

Nie tak dawno miałem dyskusję przy rodzinnym stole, dlaczego to na polskich wsiach tak mało osób hoduje swoje zwierzęta na potrzeby własne.
Starsi członkowie rodzinny mieszkający całe życie oczywiście w wielkim mieście stwierdzili, że ludzie nie hodują teraz krówki czy paru kur na własny użytek ponieważ są zbyt leniwi bo .
Dla mnie wydało się to oczywiste, że ludzie by je trzymali gdyby to się faktycznie opłacało. Ludzie z mniejszych miast i wsi, gdzie leży prawda? #wies #polskawies #polska #kiciochpyta
  • 12
@YouCanCallMeBillieGates: Ludzie nie hodują 2 krów i 3 świń bo z tego nie da się wyżyć. a jak chodzisz do pracy to nie ma czasu na 4 zwierzęta. tak jakbyś chciał otworzyć fabrykę butów i ręcznie szył 2 pary miesięcznie.

A dlaczego ludzie nie robią ubrań na własne potrzeby? bo po to jest specjalizacja, żeby być bardziej efektywnym.
@YouCanCallMeBillieGates: W tym czasie, który zużyjesz na wyhodowanie świnki, zarobiłbyś dwa razy więcej nawet na kasie w Biedronce. Podobnie z krową i własnym mlekiem - taka krowa zeżre w cholerę - w lecie to kit, ale w zimie trzeba karmić codziennie jakąś paszą (pieniądze) albo zrobić zapasy siana (znów czas). A litr mleka w sklepie kosztuje raptem ze 2 złote.

Ponadto mając taki inwentarz w domu zapomnij, że wyjedziesz na wczasy
@YouCanCallMeBillieGates: Mój dom rodzinny jest w małym mieście, ale już na zadupiu, także de facto wieś. Mają na własne potrzeby kury i kaczki, czasami też świnie wietnamskie (mało wymagające i dobre mięso). Paręnaście lat temu była jeszcze jakaś krowa, ale za dużo z tym pieprzenia. Moi rodzice akurat robią to nie z powodów ekonomicznych, bo faktycznie zysk/oszczędność żadna, a po prostu preferują smak i jakoś takiego jedzenia. Jeśli dla kogoś to