Wpis z mikrobloga

Witam ponownie. Znowu pragnąłbym pochwalić się nową aplikacją jaka stworzyłem. Tym razem nie grę a lock screena.
Link:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jalapenoit.materialdesign.lock.screen

Zanim opowiem o aplikacji i jej uprawnieniach, chciałbym prosić o to byście weszli, ściągnęli, rzucili okiem, zostawili jakaś pozytywną ocene w markecie, czy klikneli na +1 w google tam na stronie... jeśli wam nie pasuje korzystanie z tego typu aplikacji, to zawsze możecie ja usunąć... dla was to chwilka, a dla mnie taka ocena w markecie (nawet nie jakaś bardzo wysoka) jest ważna... sam fakt ze wejdziecie na ten link wydaje mi się ze jest ważny... wtedy aplikacja pojawia się w kategorii "zyskujące popularność" i mam szanse dotrzeć do grona ludzi którzy takiego czegoś poszukują. Bo co prawda ostatnio w Google Play jest ciężko z czymkolwiek się wybyć... nawet jak to coś jest dość dobre. Dlatego tak ważne jest wasze wsparcie - nawet przez klikniecie, wejście i samo zainstalowanie na chwile

Dobra - do rzeczy:

Aplikacja ta jak wiecie albo się domyslacie - ma na celu blokować ekran - tyle... odblokowanie odbywa się na zasadzie "slide to unlock". Na razie nie wprowadzałem żadnego dodatkowego zabezpieczenia w postaci PINu czegoś innego. Choć bardzo możliwe ze dodam za jakiś czas taka funkcję... Na razie lockscreen porostu chroni ekran przez przypadkowym powłączaniem czegoś w trakcie gdy telefon jest w kieszeni... Planuje jeszcze ogarnąć wykorzystanie czujnika zbliżeniowego - by telefon na pewno sie nie odblokować gdy jest w kieszeni (ja np mam telefon który się wybudza poprzez dwukrotne stukniecie ekranu, wiec mi osobiście by się taka funkcja przydała).
Ogólnie - aplikacja jest stylizowana na #lolipop, kolory blokady da się zmieniać - na wszystkie standardowo używane w material design. Ikonki i czcionki tez są wyciągnięte z systemu...

Aplikacja potrzebuje spore ilości uprawnień - już tłumacze do czego ich potrzebuje:
- Urządzenie i historia aplikacji (odczyt wrażliwych danych dziennika) - po to aby aplikacja mogla ukryć swoja aktywność w liście ostatnio otwartych aplikacji - by nie było można ubić procesu aplikacji jednym machnięciem palca i tym samym - aplikacja już by nie blokowała ekranu (oczywiście nadal można to zrobić wchodząc w informacje o aplikacji w ustawieniach telefony)

- SMS:
-->odczytywanie wiadomości tekstowych (SMS-ów i MMS-ów) - to uprawnienie jest konieczne tylko po to żeby podliczyć ile jest smsów z flaga "nieodczytane" by wyświetlić informacje o tym na ekranie blokady. SMS nie są a żaden sposób inny wykorzystywany
-->odbieranie wiadomości tekstowych (SMS-ów) - uprawnienie konieczne - by wspomniany wcześniej licznik mógł się odrazy zaktualizować gdy przyjdzie nowy SMS. W zaden sposob tez ten sms wiecej nie jest przetwarzany czy odczytywany. Pobierana jest tylko informacja "doszedł nowy sms" to wszystko.

- Telefon
-->odczytywanie rejestru połączeń - podobnie jak sms - zliczanie ilosci nieodebranych polaczen.. nic poza tym
-->bezpośrednie wybieranie numerów telefonu - wbrew pozorom nazwa jest błedna tego uprawnienia... aplikacja potrzebuje takiego uprawnianie by móc podjac reakcje gdy ktoś do was dzwoni (odblokowanie ekranu), lub zpobiec zablokowaniu ekranu, gdy wy do kogos dzwonicie.

- Informacje o połączeniu Wi‑Fi - ogolnie do reklam - niczego wiecej

- Identyfikator urządzenia i informacje o połączeniach - sprawdzanie tylko i wyłącznie czy wasze urzadzenie to telefon z funkcja "dzwonienia" - zeby nie potrzebnie nie wyswietla sie ikonka telefonu na blokadzie jesli np posiadacie tablet a nie telefon

- Inne:
renderowanie na innych aplikacjach - aplikacja dzieki temu moze przesłonic blokada inne odpalone aplikacje
wyłączanie blokady ekranu - zeby moja blokada nie gryzła sie z ta oryginalna w systemie
uruchamianie podczas włączania urządzenia - to chyba oczywiste
sterowanie wibracjami - to tez
pełny dostęp do sieci - to juz o wspomianych reklamach mowilem
wyświetlanie połączeń sieciowych - patrz wyżej

#android #androiddev #androidapk #googleplay #rozdajo #zadarmo #aplikacjemobilne
nicpon1983 - Witam ponownie. Znowu pragnąłbym pochwalić się nową aplikacją jaka stwor...

źródło: comment_ELNVfvgEhmvL45cWAInsRlP8azcNDDNX.jpg

Pobierz
  • 21
@radek024: a mozesz opisac do dokladniej z kalendarza worzystuje?
@vaio: Pewnie... mozliwe ze mozliwośc wprowadzenia ogolnie jakiegos zapiezpieczenia pinem czy wzorem.... swoja droga mam pomysł na inna aplikacje - tez jako blokade ekranu. odblokowanie bedzie mozliwe poprzez "wystukanie" hasła ;P ale to wiecej bede mowil jak taka zrobie
@mdfk: gdzies włąśnie wdzialem Twoj wpis odnosnie aplikacji. powiedz - długo nad nia pracowalas. To pierwsza aplikacja czy zajmujesz sie tym
@nicpon1983: tak to aplikacja bardzo fajna, tylko i tak muszę odblokować by zobaczyć czy mam jakąś wiadomość na fb, więc trochę mija się z celem. Może jakieś ikonki z możliwością dodania np. wifi/gps/zasięg
@nicpon1983: i teraz zauważyłem, że podczas rozmowy jak wyłączy się ekran to uaktywnia się aplikacja, więc by rozłączyc się trzeba "przejść" przez aplikację, nieporęczne.
@Siadak: dobrze ze to zgłąszasz... bo rzecz w tym ze pisalem aplikacje tak, by wlasnie podczas rozmowy sie nie blokował ekran... lecz moze cos skopowalem... Odpowiedz mi prosze, w ktorym przypadki sie telefon zablokowa:
a) telefon był zablokowany, i ktoś zadzwonił
b) telefon był odblokowany (z włączonym ekranem) gdy ktos zadzwonił
c) ty wykonywałeś telefon do kogoś

bedzie mi łątwiej sprawdzic w czym problem
@nicpon1983: Przetestowałem apkę i wszystko śmiga, ale zastanawia mnie czy odblokowanie na wciśnięcie (np. dla aparatu) jest wystarczającym zabezpieczeniem? Bo w sumie ta opcja może się dość łatwo odblokować w kieszeni.

A co do mojej apki to jest to już moja kolejna. Poprzednie mam na innym koncie, to jest osobna koncepcja i osobny startup więc postanowiłem stworzyć nowe. Zajęła mi w wolnym czasie, po godzinach około 3 miesiące, ale wcześniej już
@Siadak: sprawdze ten scenariusz
@mdfk: myslalem o tym ze na to by moglo sie odblokowac samo... to musi byc warunek ze komus musi sie pierw wcisnac klawisz właczenia ekranu... 2-3 miesiace to dosyc sporo pracy szczerze mowiac... musisz byc pewien sukcesu jesli tyle poswiecasz... ja jednak mam podejscie by dac zalazek czegos.. jesli sie spodoba, to rozwinac... szczegolnie jak teraz jest tak ciezko z promocją... bo nie usmiecha mi sie
@nicpon1983: No, ale te 2-3 miesiące to tak praca 1-2 dni w tygodniu, albo wcale, więc nie tak dużo. Zresztą ja to traktuje jako portfolio, więc mimo wszystko na tym zyskuje. A co do reklamy to ja już nie tworzę aplikacji, które chce potem promować na markecie, bo to za dużo nie da. Moja nawet jakby była na 1 miejscu po wyszukaniu to i tak za dużo nie da bo ja