Wpis z mikrobloga

Mam kilka #pytanie do #pcmasterrace.

1. Jaka kwote musze wylozyc na sprzet, zeby moc zagrac w #gtav w rozdzialce 4K w stabilnych, 60 klatkach na sekunde na maksymalnych ustawieniach?

2. Jak wyzej, ale doliczyc do tego trzeba jeszcze ewentualne mody ENB, czy jak im tam.

3. Jak w pytaniu nr 1, ale w rozdzielczosci 1080p.

W kazdym wyliczeniu prosze uwzglednic caly sprzet, poza klawiatura i myszka.
  • 27
@Viarus_: @Jurigag:
2 gtx 970
czekam na sens
dolozenie juz tych pesiakow do r9 295?

w 1080p tak jak mowi sznycel, jeden 970 + 4460, moze nie maxymalne ale high++ napewno.

do 4k to już R9 295 bym wytoczył, ew 980 Ti , nie można wykluczyć że premiery gtav i 980 ti sie zbiegną ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ifter77: r9 295 to straszliwa grzałka i masakra, poza tym zapewne trza kupić do tego zasilacz z 800-1000W, a do takiego 2x gtx 970 spokojnie 650-700W powinno wystarczyć z zapasem, poza tym 2x 970 nie ma przypadkiem podobnej wydajności ? jak wyjdzie do tej pory gtx 980 ti to oczywiście będzie on znacznei lepszym wyborem. @SzarySznycel: a kiedy to było ? nie wiadomo czy przypadkiem i7 nie zapewni wzrostu fps
@Viarus_:

1. Jaka kwote musze wylozyc na sprzet, zeby moc zagrac w #gtav w rozdzialce 4K w stabilnych, 60 klatkach na sekunde na maksymalnych ustawieniach?

i7 i gtx 980.


2. 2x gtx 980.
3. Nie istnieje taki sprzęt.
@Kaelthas: Mam monitor 23" z FHD i widzę, że czasem to za mało. Owszem, z daleka jak oglądam to w sam raz, ale nieraz muszę się czemuś przyjrzeć i widzę piksele. W dodatku przy 4K wszystko byłoby gładsze. Z chęcią bym sobie sprawił monitor 4K.
@Viarus_: nie wiem skad Ci pisza ze 980 osiagnie 4K w 60 fpsach w ultra.
Patrzac po benchmarkach
http://www.purepc.pl/karty_graficzne/amd_radeon_r9_295x2_kontra_reszta_swiata_test_kart_graficznych?page=0,14
http://www.purepc.pl/karty_graficzne/amd_radeon_r9_295x2_kontra_reszta_swiata_test_kart_graficznych?page=0,8
widac, ze juz jest problem, a to i przy rozdzielczosci o polowe (pod wzgledem ilosci pikseli) mniejszesz.
WIec nie sadze, by 980 w SLI cos sie udalo zblizonego osiagnac.
Wolam @Jurigag: @Elec: bo podaje konkretne liczby, ale moze czegos nie wiem.

Btw - za sam monitor 4K trzeba dac
@M4ks: podałeś watch dogs także trochę słaby przykład, najnowszy cod też ma w sumie średnią optymalizację a wiele od niej zależy, trza czekać po prostu, imho jak nie 2x gtx 970, to 2x gtx 980 zapewne ( ͡° ʖ̯ ͡°), a jak nie to 2x gtx titan/gtx 980ti powinny dać na 100% radę, tylko nie wiadomo kiedy gtx 980ti, a wydawać aktualnie 10k na same karty no
@Jurigag: oba tytuly sa juz stare (CoD zdaje sie ma ten sam silnik od kilku lat) - wiec IMO moga dobrze oddawac o co chodzi - samo GTA V tez ma juz prawie 2 lata