Wpis z mikrobloga

Marzy mi się zrobić na Kickstarterze zbiórkę 100k $ dla zainteresowanych programistów, którzy wezmą się za trudny temat jakim jest ROLE PLAY w #gtav, (sądząc po hype na gjetea to zebralibyśmy jakieś 600k$ xD) nie wiem czy ktoś z Was pamięta jak to wyglądało w #gtasanandreas to była istna masakra pod względem RP. Zaczynałeś gdzieś na przedmieściach, musiałem się dostać do miasta prosto do ratusza po meldunek na kwaterę, na drugi dzień szukałeś pracy (przeważnie w ochronie i na stacji u mechanika zatrudniali) przyjeżdżali ludzie, tankowałeś, na tamte czasy to było tak rozbudowane, że aby zagrać na danym serwerze czasem czekało się miesiąc na rejestracje!

_________________


_________________

Rejestracja była płatna + egzamin psychologiczny (tak, było forum na którym się rejestrowałeś i byłeś egzaminowany przez kogoś z moderacji) miało to przesiać dzieciarnie, menelstwo umysłowe i nadać realizmu grze... no i opłata chyba 9 czy 15zł, które szło na utrzymanie serwera i strony. Graczy po kilku miesiącach było jeśli pamiętam UNIKALNYCH 7,500.

Szybka matematyka

SMS 10zl jednorazowy daje na sam start 75k, potem kto chciał płacił ile chciał, płynność finansowa była dobra do tego stopnia, że chodziły plotki iż jeden z adminów sobie kupił... samochód :)

Ale zostawmy historię, GTAV to miazga pod wieloma względami, sama fizyka daje takie pole do popisu moderom i grafikom, że można by mapę tak przerobić iż mieszkania dałoby zrobić prawie z wszystkich budynków (tekstury).

No ale to tylko marzenie, pewnie ktoś się za to wiezmie albo już prace trwają zobaczymy.

#gta5 #steam #roleplay #grandtheftwypok
AirCraft - Marzy mi się zrobić na Kickstarterze zbiórkę 100k $ dla zainteresowanych p...

źródło: comment_1POLykgccF5mssZuw4xdwprjP0TEX0lc.jpg

Pobierz
  • 65
  • Odpowiedz
@AirCraft: Po premierze GTA V na PC mody na zewnętrzne mp będą już przygotowywane. Do każdej części GTA takowe powstawały i w tym przypadku na 100% również tak będzie. Konsewkencją tego będzie multik z możliwością dodawania własnych skryptów i dedykowanych serwerów. W ten sposób szybciuutko można ogarnąć nawet jakiś podstawowy roleplay. Pierdu, pierdu - na razie trzeba zaczekać w ogóle na premierę.
  • Odpowiedz
@AirCraft: @Czaroslav: Ja nawet miałem na H-RP z 5 lat temu kilka własnych projektów Ścigantów :) Grałem w Smirnov Bratva i kilku innych mafiach. Jakby no-lifersko to nie zabrzmiało, to były zajebiste czasy. Klimat tak wciągał, że serce waliło jak młot jak cię goniła policja.
  • Odpowiedz
@Hulk @AirCraft @Icesowy czyli graliście na H-RP? Od początku? Pamiętacie przenosiny z tej takiej wioski do San Fierro? Czy adminem o którym piszesz @AirCraft był Misiek? :D Grał ktoś z was może na serwerze, który nazywał się Miasto Życia? RP było tam na żadnym poziomie, ale zabawa była przednia. Szczególnie gdy jako admin banowałem ludzi jak miałem zły humor :D
  • Odpowiedz
@ozzi91: Generalnie całość opierała się na wyobraźni i 2 podstawowych komendach. /me i /do. /me to opis czynności którą wykonujesz, /do to opis otoczenia.
Geralnie jak w prawdziwym życiu, był ogrom ogranizacji - rząd (burmistrz, urzędnicy), biznesmeni (różne typy prac, warsztaty samochodowe, restauracje, siłownie), Policja, Straż, Pogotowie. Potem organizacje przestęprze - mafie (ruskie, polskie, italo amerykańskie etc.), murzyńskie/latynoskie gangi (jeszcze harleyowcy), ściganci (motory/samochody).

Cała gra polegała na tym, że opisujesz co się dzieje i jak reagują pozostali. Np. odgrywacie z kilkoma kumplami z mafii porwanie, a więc wpisujesz komendę /me i opisujesz akcję:
/me stanowczym krokiem podchodzi do przerażonego John'a, szybkim ruchem wyciąga pistolet zza paska u spodni, po czym bierze zamach i celuje kolbą w głowę.
Po czym zwykle stawiało się pytanie o rekcję, np. /do jak
  • Odpowiedz
@AirCraft: A no byloby super jakby ktos zrobil RP pod gta 5. Pamietam te czasy na noobskich godfatherach a pozniej lsrp i harvest (pozniej hrp) czy miedzynarodowe lsrp. Szczerze mowiac nie wiem czy jakas inna gra sprawila mi tyle frajdy. A z moimi ziomkani z gangu nadal utrzymujemy kontakt od 6 lat i gramy w rozne gry.
  • Odpowiedz
@Neproify: Na /do admin mógł wysłać masową wiadomość jeżeli w mieście wystąpiła jakaś katastrofa, wybuch który można było usłyszeć w całym mieście ale nie dało się go wywołać skryptem. Można tam opisać miejsce akcji, co gdzie stoi, jeżeli to jest akurat potrzebne.
  • Odpowiedz
@Hulk: No tak, ale po co pytać o reakcje? Prawdziwa akcja dynamiczna dzieje się tylko na /me. Na /do powinno opisywać się otoczenie lub np. rany postaci widoczne gołym okiem.

Jeśli ktoś chciałby zagrać na serwerze role play bez cheatów i z dobrym skryptem, polecam www.devgaming.pl Jedyny polski serwer role play na mta:sa(nie licząc serwerów na skrypcie z neta, które padają po 2 tygodniach).
  • Odpowiedz