Wpis z mikrobloga

no to plune jadem, chciałbym podziękować dzisiaj mpk w krakowie za uroczy spacer w oparach smogu na trasie koszykarska - powstańców wlkp gdy szukałem jakiegokolwiek miejsca gdzie mógłbym zakupić bilet (martwa strefa). Okazało się po wejściu do autobusu, że bez karty płatniczej biletu sobie nie kupie bo kierowca odliczonej kwot pieniędzy odemnie nie weźmie i niepopełni transakcji sprzedaży mi owego przedmiotu gdyż może to zrobić tylko w przypadku awarii automatu. Przepraszam #!$%@? bardzo czy my sie cofamy jako społeczeństwo i naprawde musimy na codzień doświadczać tego typu absurdów? Z tego co kojarze posiadanie karty nie jest bowiązkowe, kiedyś karta była dodatkową opcją dzisiaj to chcą wprowadzać jako standard, a ludzie lubią czuć pieniądze w rękach i żaden trend i moda tego nie zmieni. A może ja nie chce wprowadzac swojego kodu PIN przy patrzącym na mnie pół autobusu, lub zostac okradzionym przez jakiegoś skimmera. Kierowca nic nie jest winien, powiedział tylko, że zarząd MPK-u zrobił to z oszczędności bo serwis tych automatów jest tańszy i mają pasażerów w dupie jako ich klientów. Mam tylko nadzieje, że urośnie temu betonowemu tworowi strzelającemu sobie w stopy rzesza niezadowolonych pasażerów i #!$%@?ą ich usługi. Czekam na aż mpk wprowadzi możliwość płatności za bilet tylko przelewem pocztowym.

#gorzkiezale #niecoolstory #mpkkrakow
  • 3
@Skowyrnie: nie ma szans. We Wrocławiu od ok. 4 lat są takie automaty we wszystkich tramwajach. PINu nie trzeba wpisywać. Wystarczy zblizeniowo. Jest jeszcze opcja z aplikacja mobilna (skycash), zakup biletu w każdym kiosku za gotówkę, zakup na stronie(przelew/karta) biletu okresowego. Jak ja studiowałem to tylko w nocnych sprzedawali bilety. Także postęp jest, jeżeli chodzi o dostępność. Niestety, ale już zmienia się postrzegania pieniądza.
@Skowyrnie: @Stah-Schek: Taka przyjemnosc w postaci automatow wylacznie na karte jest w pojazdach Mobilisu. Mobilis jest takim samym przewoznikiem jak MPK i nie wiem, czy MPK ma wplyw na to, jakie automaty moga byc w pojazdach konkurenta. Wszelki jad za brak standaryzacji automatow powinien byc kierowany w strone ZIKiTu, ktory jest jednostka nadrzedna dla MPK i Mobilisu.

To rzeklem ja, szary uzyszkodnik komunikacji w Krakowie :)