Wpis z mikrobloga

Mirasy drogie
Jako że dostałem się do #pracbaza planuję za jakiś czas złożyć sobie nowego PC-ta do gier.
Zrobiłem sobie wstępną konfigurację i pytanie co o tym myślicie?

CPU - Intel Core i5-4690K - aktualnie Athlon II X3 455
MOBO - MSI Z97 GAMING 3 - aktualnie AsRock 970 Pro3 R2.0
RAM - Kingstone HyperX FURY 1866 16GB - aktualnie 6GB 1333
SSD - Kingston SSDNow V300 120BG
PSU - Corsair RM Series 750W - aktualnie OCZ CoreXStream 500W
Chłodzenie - Raijintek Themis - aktualnie BOX
Buda - Zalman Z3 PLUS - aktualnie jakaś no name

Całość mnie wyniosła by ok 3200 zł lecz będzie to brane na firmę czyli zamknął bym się w 2500 zł (bez vat)

GPU na dziś dzień mi wystarczy ASUS R7 265 2GB DDR5 256bit

Co byście zmienili w tej konfiguracji?


#pcmasterrace #komputery #pytanie
  • 24
@wyemancypowany_kojot:
Wykorzystaj potencjał Z97 i weź od razu RAM 2400MHz - np. G. Skill TridentX 2400CL10
Nie bierz tego SSD bo jest tragiczny, najlepiej dołóż do Plextora M6S/Cruciala M550/Toshiby Q Series Pro/Intela 530. Jak nie da rady i chcesz tańszy to lepszy już będzie Goodram C100 albo Transcend 370. Czemu nie Kingston V300?
http://www.dobreprogramy.pl/Polujesz-na-tani-SSD-Wystrzegaj-sie-Kingstona-SSDNow-V300,News,52754.html

Ten zasilacz to overkill, możesz wziąć coś tańszego i pozostałą kasę spokojnie władować w inne podzespoły. Reszta
@wyemancypowany_kojot: Np. biorąc ten zasilacz http://www.morele.net/zasilacz-cooler-master-g650m-rs650-amaab1-eu-612639/
Masz dobre PSU, mocy na wyrost nawet jakbyś władował tam R9 290X i 5 letnią gwarancję a zostaje 200zł na SSD/lepszy cooler/RAM/obudowę. Polecam 100zł dołożyć do Plextora M6S a drugie 100 do coolera jak będziesz chciał mocniej podkręcać. Za 200zł masz bardzo dobrego i cichego HR-02 Macho tylko trzeba się upewnić czy wejdzie do tej budy.
@wyemancypowany_kojot: Nie wiem kto ci tak mówił ale cię okłamał. :) To nie są zbyt dobre zasilacze, chociaż do sławnej czarnej listy im daleko. Jak już kupujesz nowy sprzęt to zmień go, nawet taki Thermaltake 530 będzie lepszy. Pojedyńcza, mocniejsza o jakieś 50W linia 12V i modularne okablowanie. Ale ten Cooler Master to rebrandowany Seasonic, bardzo dobry sprzęt który starczy na lata.
@wyemancypowany_kojot: Jeśli to sprzęt do gier to weź 8GB, sam tyle mam i starcza absolutnie do wszystkiego, żadna gra obecnie i w najbliższej przyszłości nie będzie więcej potrzebować... Może Wiedźmin 3, ale też wątpię. Hyperx są ok, chociaż TridentX mają nieco mniejsze timingi, ale różnica nie jest wielka. Możesz też wziąć RipjawsX 2133 CL9 i wykręcić do 2400CL10 jak ja. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jaką kartę planujesz