Wpis z mikrobloga

Siema, pisze liczac ze ktos z was miał taki problem i udało sie z nim uporac.
Po zmianie operatora neta i routera, w kazdej rundzie cs:go traci polaczenie z serwerem, pisze ze nastapi rozlaczenie po 30 sekundach i ciach, utracono polaczenie z serwerem. Jest tak od kilku dni i samo nie minie, po podpieciu na inny internet wszystko działa, wiec zaczalem troche szperac.
1 kilka comend w cmd ktore niektorym rzekomo pomagaly u mnie nic nie zdziałały
2 "konfiguracja" routera, konfiguaracja moze zbyt duze słowo ale dodałem wewnetrzne IP mojego pc do wyjatkow firewalla, jesli dobrze pamietam to jako DMZ czy jakos tak było to zapisane
3 podobno jest mozliwosc ze to dostawca blokuje i trzeba zadzwonic i prosic zeby to usuneli, ale nie chce dzwonic i mowic "panie, gra nie działa zrob cos, odblokuj coby działało", wiec moze ktos z was wie jak to sie nazywa zebym mogl cos konkretnego mu powiedziec
podobno mozna jakos trackowac przesyłane pakiety i sprawdzic gdzie jest problem, ale nie bardzo wiem jak to zrobic
4 zna ktos jeszcze mozliwe inne rozwiazania/ zrodla problemu ? :f
z gory dzieki za odpowidzi
#csgo #informatyka #informatykatoczarnamagia
  • 16
@efeeem: Tez wydaje mi sie, ze jako osoba od kablowki zajmujaca sie tym wszystkim powinna wiedziec co sie dzieje/ byc w stanie pomoc, najwidoczniej nie tu xD
@efeeem: odblokowanie tego portu nic nie pomogło, nadal wyrzuca po kilku minutach gry. Mam zapytac czy IP jest publiczne, a jesli powie tak/nie to co ma niby zmienic zeby bylo ok ?;p
@Quila: nie bardzo się orientuje ale kiedyś w CoD MW2 miałem NAT zamknięty i długo musiałem czekać na gre/rozlaczalo mnie co chwile. Poczytałem troche i mi internety doradzily żebym sobie zrobił publiczne IP. Dzwonie do UPC mowie publiczne IP da rade mi załatwić? - Spoko mordo masz jak w banku tylko to kosztuje 10 złota. - No niech będzie. Za dwa dni wbijam i patrze NAT otwarty i można #!$%@?ć