Wpis z mikrobloga

Mój brat kupił sobie Chinskego Loncina 125cc. Ostatnio przestała działać skrzynia biegów. Wchodzi tylko na pierwszy bieg dalej już nie. Jestem zupełnie zielony w temacie motoryzacji. Co mogę zrobić sam żeby naprawić tego crossa?
#motoryzacja #motocykle
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@marek-zurek: Te chińczyki to gówno jakich mało, przerabiałem 2 chińskie skutery (50 i 125) i nikomu bym tego syfu nie polecił. Szczerze to spróbuj zmienić olej w skrzyni i jak będzie działać to sprzedaj to czym prędzej.
  • Odpowiedz
@marek-zurek: Pewnie tak. Najpierw pooglądaj sobie gdzie w przekładni jest wlew, spust i jakieś oczko rewizyjne, może wystarczy dolać, a może to chińskie gówno już nie nadaje się do niczego co wcale nie byłoby dziwne. Jak brat przejechał ponad 5000km od nowości to niech się cieszy bo taką wytrzymałość mają te sprzęty.
  • Odpowiedz
@rnd0nb: Raczej nikt Ci się nie pochwali tak: "do dupy ten mój super tani chiński skuter, non stop się coś w nim sypie" tylko każdy będzie zachwalał choćby nie wiadomo jaka padlina to była.
  • Odpowiedz
@NoSiemanko: ale ja wiem że to sie rzadko psuje przy odpowiednim traktowaniu, bo zajmuje się naprawami tych chińskich silniczków, 139fmb i tzh157fmi znam praktycznie na pamięć, prędzej to awarie typu coś się odkręciło, plastik pękł i tak dalej. jak zadbasz, to silniki nie do #!$%@? xd
  • Odpowiedz
@rnd0nb: Ok, ale po moich doświadczeniach już nigdy nie kupie takiego chińskiego wynalazku. Jeden 50ccm ylsmco wytrzymał 1500km do pierwszej poważnej awarii gdzie połowa silnika była wymieniana, drugi 125ccm jialing przejechał aż 6500km stopniowo tracąc moc tak od 5000km przebiegu. Oczywiście były serwisowane zgodnie z zaleceniami producenta a używane tak jak sprzęt innych producentów np Honda NSR z którą nie miałem żadnych problemów.
  • Odpowiedz