Wpis z mikrobloga

Mirki, witam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Szukam ja, szuka tez ojciec - ostatnio pisalem ze powolutku rozgladam sie za pierwszym bolidem, ojciec tez szuka nowego dla siebie, probuje mu pomoc, no ale braki w wiedzy odnosnie aut z jego zakresu cenowego mam dosc spore.

Ojciec normalny, nie wasaty Janusz, wiec Passat w dizlu odpada. Wymagania:
- cena do 40k, jesli bedzie jakas baaarrrddzzzoooo dobra oferta mozna pomyslec o podniesieniu poprzeczki, ale to niemile widziane.
- wiekszosc przebiegu auto przejedzie po miescie, ale bedzie wyjezdzalo na trasy, wiec typowo miejskie pierdzikolka jak Clio, Yaris odpadaja z marszu.
- trasy krotkie, wiec zadnych dizli ani gazow, wylacznie benzyna.
- wymagany automat [zadnych zautomatyzowanych albo CVT ktorych malo kto umie naprawiac, pelny automat, osobiscie mam pewne obawy przed DSG - slusznie?], pelna elektryka, ma byc maksymalnie wygodnie.
- moc - minimum 100 koni, nikt autem nie bedzie jezdzil sportowo wiec uznajmy ze maksimum 175 koni. Turbo, wynalazki typu 150 koni z 1.2 - niemile widziane, ma byc prosto, trwale i bez problemow.
- zuzycie paliwa - nie jest to priorytetem, benzyna w automacie w miescie ma swoje prawa, no ale powiedzmy ze powyzej 12/100 w ruchu miejskim bedzie krecenie nosem.
- mile widziana maksymalnie wysoka bezawaryjnosc, pod ktora nalezy rozumiec "jak sie dba to nic nagle nie wyskoczy za >9000 cebulionow".
- rocznik - ustalny ze 2008 to granica, im mlodszy tym lepiej, glowny zainteresowany ma opory przed kupnem za tyle kasy czegos starszego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- wymagania odnosnie mozliwosci przewozowych - beda nim jezdzily 1, 2 osoby, gora 3 wiec ilosc miejsca z tylu znaczenia nie ma [moze byc nawet 2 drzwiowy], ale bagaznik powinien byc wiecej niz symboliczny.
- auta sprowadzone z USA bardzo niemile widziane.

Co z tego co patrzylem [w sumie to patrzylismy] na otomoto zwrocilo moja uwage:
- Ford Focus / Mondeo
- Civic 8 [tylko czemu to wyglada jak prom kosmiczny? Plus, opinie o skrzyni sa dosc skrajne]
- Hyundai i30
- Mazda 3 / 6
- Nissan Qushqui [tylko tu chyba przy benzynach wylacznie CVT...?]
- Opel Astra [ja jestem na tak, glowny zainteresowany raczej na nie bo jakos nie lubi Opli, sam nie wie czemu]
- Subaru jakies - mi sie podobaja, ale zuzycie paliwa nieco przeraza.
- Volkswagen Golf [tu zniecheca ze wiekszosc to 1.4 i ma wiecej niz 100 koni z 1 litra, wyczuwam niska trwalosc], Passat benzyna ( ͡º ͜ʖ͡º)

Na co jeszcze zwracac uwage, co odrzucic? Jakies porady odnosnie wybierania konkretnego auta, poza sprawdzeniem na stacji diagnostycznej i po VIN?

Pozdrawiam i dziekuje za odzew ;)

#motoryzacja #samochody #szukamauta
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DryfWiatrowZachodnich: BMW serii 1, kieruje się tym że automat w tym samochodzie jest bardzo dobry, trwały, pojazd też mało popularny wśród złodziei. Japończyki mają zazwyczaj cvt albo przestarzałe skrzynie 5 biegowe, na dodatek są dosyć popularne wśród złodziei. Jedyny mankamentem to taki że egzemplarze po 2008 są tylko z wtryskiem bezpośrednim i trzeba tankować 98 aby to bez awaryjnie chodziło. Ewentualnie fajna jest Astra, oprócz trochę większego spalania poprawny wóz.
  • Odpowiedz
@Leafdrop: 5 biegow u Japonczykow to nie jest taki duzy problem, jesli to jako tako przerzuca to do zniesiania - byle nie robilo problemow.

BMW serii 1 [...] egzemplarze po 2008 są tylko z wtryskiem bezpośrednim i trzeba tankować 98 aby to bez awaryjnie chodziło.

Ale jak, to nie ma mowy o 95? Co sie stanie jakby lac tylko 95?
  • Odpowiedz
@DryfWiatrowZachodnich: z tego co wiem, to jedynie honda civic oraz mazda 3 ma zwykłą automatyczną skrzynię biegów, honda nie jest zbytnio komfortowo zestroja i tak jak wiesz nie jest to skrzynia bezawaryjna, reszta Japończyków ma CVT. Mazda 3 ma bezawaryjny automat, aczkolwiek rdzewieje ona dosyć mocno, często w mało ciekawych miejscach które są ciężko widoczne(podłużnice, pasy wzmocnienia pod zderzakami itd.). Francuzkie automaty to porażka do kwadratu, zazwyczaj mamy do czynienia
  • Odpowiedz