Wpis z mikrobloga

Mamy eksperta od spawania cienkościennych profili ocynkowanych? w 135/136
W zasadzie nie spawałem nic w ocynku, czasem okazjonalnie jakieś pierdoły i kojarzy mi się tylko z tym, że bardzo śmierdzi i kopci :D oczywiście jak spawałem zwykłym drutem do czarnej stali

#spawanie #pracaspawaczamnieprzeistacza
  • 13
  • Odpowiedz
rozumiem, że do spawania ocynku jest też specjalny drut?


@unstyle: Nigdy nie słyszałem o takim. Tak jak powiedział kolega @#!$%@? szlifujesz tam gdzie ma być spoina i spawasz tak jak zwykła stal. Ocynk jest chyba najbardziej szkodliwy do spawania. Jak masz jakiś wyciąg to go użyj - zawsze mniej się trujesz.

  • Odpowiedz
@spawacz_wymiatacz88: jeszcze tego nie spawam :) jest oferta pracy i z ciekawości pytam bardziej doświadczonych co nie co o tym ocynku, nawet cienkie elementy typu np 2mm zawsze wcześniej szlifujesz z ocynku? czy są jakieś wytyczne kiedy tego nie robić?
  • Odpowiedz
@AnsuzSowilo: nigdy nie spawałem tigiem :) migomatem nieszlifowany ocynk czasem próbowałem spawać, tragedia :D jak się oszlifuje to już idzie, a spawałem takie metalowe rurki wkręcane do adaptora, pamiętam jak raz na dniówce zaspany spawałem to i parę sztuk poszło dobrze, a nagle zaczęło strasznie porować, no gówno a nie spaw :D ja nerwy, że zasrany ocynk albo cementem ktoś ubrudził te adaptory jak je wklejał w pewną rzecz, a
  • Odpowiedz
@kaorle84: Bez aparatu nadmuchowego tego nie spawaj.Opary sa toksyczne.U nas w firmie kolesie zalatwiali zwolnienia lekarskie ze maja uczulenie na ocynk aby tego syfu nie robic.Szkoda zdrowia
  • Odpowiedz