Wpis z mikrobloga

Mirki, kupiłem mojej Mamie laptopa - Dell Inspiron 15 (takiego: http://www.komputronik.pl/product/209698/Komputery/Laptopy/DELL_Inspiron_3521_i3_3217U-AMD7670M-4GB-500GB-NoOS_2YDND.html), postawiłem windę 7 (oryginalną, żeby nie było), wchodzę w system i widzę:
Zainstalowana pamięć: 4 GB (dostępne: 3,89 GB)
Tak ma być/ coś odwaliłem/ do serwisu?

BTW strasznie przymulony ten laptop, niby nie spodziewałem się żadnych fajerwerków za tą cenę, no ale myślałem że w porównaniu do mojego starego 8-letniego Asusa to będzie jak błyskawica, a tu raczej chodzi jak naćpana dżdżownica pod górę.

#komputery #serwispc #pytanie #laptop
  • 20
@JohnLenin: Pamięć zarezerwowana dla sprzętu (np. tak jak piszą wyżej zintegrowanej karty), to normalne. A że przymulony? Bardzo kiepski procesor robi swoje, no i dzisiaj standardem jest już 8GB, chociaż 4GB to też nie jest źle, głównie wina procesora.
@Murzinio: Procesor to swoje, ale mam wrażenie, że coś jest z dyskiem twardym. Przykład: transfer plików z jednej partycji na drugą: procesor w granicach 8-10%, transfer w porywach 20 MB/s. W stacjonarce (starej jak świat) mam ten transfer w granicach 60-80 MB/s, także nie wiem co się dzieje.
Dzisiaj od rana zrobiłem kilka testów z wyłączonym Kasperskym i znowu wyszła totalna kupa, minimalny transfer w granicach 1,5 MB. Także chyba czeka mnie wizyta w serwisie.