Wpis z mikrobloga

@Liquid_Snake: Zatem po kolei:

benis/beniz - pochodzi od fińskiego mema Spurdo Sparde (tłum. Padobar #nowociotynieznajo) gdzie w komiksach używana jest pokrętna gramatyka języka angielskiego np. gibe zamiast give me; używane głównie na #karachan i #krautchan (protoplasta)

inba - pochodzi od arktycznej #pasta z karahena, w której autor zawarł ówczesnie znane, charakterystyczne wyrazy z chanmowy w innym niż powszechnie używanym kontekście (z kontekstu pasty wynikało, że autor udał się na imprezę, stąd bliska relacja międzyimprezą, a inbą). W przypadku inby, przekręcony został zwrot inb4. Nie
  • Odpowiedz
@mateosz: przecież pasta o wędkarzu powstała z 2 lata po "powstaniu" inby.

Naprawdę byłem pierwszą osobą, która to forsowała xD Zaczęło się od heheszkowania "Siema OPy, jest tu jakaś inba?" czy coś w tym stylu. Potem dodałem notke na SEK (większość haseł było tam mojego autorstwa).

Wyforsowałem też rurkowców i wiele innych rzeczy.
  • Odpowiedz
@mateosz: eh myślałem, że chodzi ci o wędkarza.

Mniejsza z tym bo akurat to ja używałem inby jako zamiennik imprezy. Jednak w tym samym czasie inba była używana też jako zamiennik np. fazy (jaka inba ja #!$%@? - zamiast - jaka faza ja #!$%@?) i do dzisiaj nie ma jednoznacznej definicji.
  • Odpowiedz