Wpis z mikrobloga

Mam mały problemik rachunkiem od umowy o dzieło.
Przychodem jest kwota brutto z obrazka, czy podstawa opodatkowania? Mam tylko ten jeden rachunek do umowy o dzieło. Używałem różnych kalkulatorów, to wszystkie mi mówią, że do wypłaty jest 70,35 zł, a podatek 12 zł. Jak to teraz do Pit37 wpisać? Mam zaokrąglać, czy nie? Chciałem też skorzystać z PFR, ale trzeba tam zsumować wszystkie kwoty przychodu za 2014 rok, a tutaj nie wiem, co mam dodać. Została mi ostatnia próba.
Wołam @Bankierpl. Pomożecie?
#pit #pity #podatki #pytaniedoeksperta #pytanie
Adrian77 - Mam mały problemik rachunkiem od umowy o dzieło.
Przychodem jest kwota br...

źródło: comment_rXhHu0EG8RiDBovyU1Nob6PH0smw99cI.jpg

Pobierz
  • 14
@Adrian77: Przychód to kwota brutto - w umowie masz to zaznaczone. Podstawa opodatkowania do dochód, więc inna wartość. W PFR wprowadzasz dane z PIT-11, o ile został on przekazane do urzedu skarbowego. Pamiętaj, że wcale nie musisz korzystać z PFR - alternatyw jest sporo, np. program do rozliczeń rocznych - spokojnie możesz nim wysyłać nadal swój PIT przez internet. Powodzenia.
@Bankierpl: Zsumowałem wszystkie przychody, ale PFR mi nie przyjęło, więc może jeszcze nie dostali. Będę wysyłał przez e-Deklaracje. A co z:

Muszę wpisywać gdzieś w pit37 kwotę za wynagrodzenie za komisję wyborczą 160 zł? Dostałem Pit-r(17). W bloku D: poz. 28. 160, poz. 30. 160, poz. 60. 0.

?
@Adrian77: nie masz takiego obowiązku. Dostałeś z tytułu komisji wyborczej PIT-R, w którym masz całość tej kwoty wymienionej w kol. c. To tzw. kwoty zwolnione z podatku, których w żaden sposób nie musisz wstawiać do twojego PIT rocznego (PIT-37). Zwolnione z podatku są diety oraz kwoty stanowiące zwrot kosztów, otrzymywane przez osoby wykonujące czynności związane z pełnieniem obowiązków społecznych i obywatelskich - do wysokości nie przekraczającej miesięcznie kwoty 2280 zł