Wpis z mikrobloga

Mirki, jakie ciekawe książki polecacie dla #niebieskiepaski ? bo mój średnio lubi czytać, ale myślę, że to dlatego, że nie trafił jeszcze na książkę która by go serio zaciekawiła i żeby chciał doczytać do końca. Tematyka obojętna, byleby faktycznie wciągała :)
#ksiazki #pytanie
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dzikiwonsz: Wiedźmina czytałam kiedyś pierwszą część więc może faktycznie będzie to dobry wybór ;)
@mar-kar-583: jak wchodzą jak seriale to może warto podsunąć mu pod nos ;P

Oby tylko trafić na pierwszy ogień z dobrą ksiązką, bo jak się przekona to połowa sukcesu :D
  • Odpowiedz
@mosia91: Jeśli lubi dzień świra, nic śmiesznego, a jednocześnie ma historyczną zajawkę i lekko patriotyczne zapędy to breslau forever. A i dla ciebie mam coś ciekawego, bo wydaje się, że więcej czytasz niż on.

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/20821/zabijcie-odkupiciela - Ta książka zrobiła na mnie tak wielkie wrażenie, że czytałem ze 3 razy i za każdym razem wyciągałem z niej coś innego, nie tylko motywację, ochotę do życia, ale też zwykłą satysfakcję. Dodam, że
  • Odpowiedz
z filmów to ogląda głównie dobre dramaty z historią i ciekawym zakończeniem


@mosia91: To spróbuj dać mu książkę na której podstawie powstał film który lubi. Na pewno mu się spodoba fabuła i będzie mógł porównać ksiązkę do filmu.
Chociaż i tak uważam, że jeżeli nie lubi to po prostu nie będzie tego robił, nie ma co go zmuszać, rozumiem, że ludzie uważają, że marnowanie czasu nad książką > marnowanie czasu
  • Odpowiedz
@dzikiwonsz: no tak właśnie sobie myśle, że chyba niektóre z proponowanych książek sama sobie przeczytam ;P
@Retrospekcja: noo, to jest jakiś pomysł, ale on nie lubi za bardzo oglądać dwa razy tych samych rzeczy, więc nie wiem czy znając dalszą część ksiązki (z filmu) będzie miał motywacje by czytac.
A ja myślę, że nie lubi bo nie wie co traci, ale przekonamy się jak coś przeczyta ciekawego :)
  • Odpowiedz
@mosia91: Skoro nie lubi, to może go nie uszczęśliwiaj na siłę? Nie każdy musi lubić czytanie:) Może być tak, że dostanie od ciebie książkę, poczuje się zobowiązany ją czytać, żeby nie zrobić ci przykrości, zmęczy się nią i zniechęci się na dobre. Ale jeśli naprawdę chcesz, to może lepiej nie kupuj, a wypożycz w bibliotece, bo jest spore ryzyko, że nie trafisz w jego gust, a szkoda by było zmarnowanych
  • Odpowiedz
@Killjoy: Niee, na pewno nie będę mu kupowała nie wiedząc czy trafie, bo nie ma nic gorszego niż nietrafione prezenty :D Raczej postaram się wypożyczyć :) I nie chce go zmusić, tylko spróbować delikatnie przekonać :P ale jak się nie uda to już trudno :)
  • Odpowiedz