Wpis z mikrobloga

Kilka przemyśleń o scenie #csgo po pierwszym majorze w tym roku. ;)
1. Wiecie dlaczego fnatic wygrało? Bo było najmocniejszą ekipą skillowo jak vp rok temu. Fnatic grało praktycznie cały czas równą 4/5, a nip? W finale pewnie grał tylko friberg i gtr.
2. Prawie milion oglądających, aż boję się pomyśleć co będzie za rok. Swoją przygodę z go zacząłem po katowicach. Z tego co pamiętam rekordem wtedy było 200/300k oglądających.
3. Historia lubi się powtarzać. Fnatic wygrało znowu, wiecie kto wygrał drugiego majora po fnatic?


4. To już nie była walka o kasę tylko o tytuł, drużyny która wygrała dwa majory. Wszystkie półfinały były potyczką o to.
5. Przed nami w tym roku jeszcze trzy pewne majory (możliwe, że 4 bo gracze wspominają taką liczbę ale nie ma źródeł ;x).
6. Tec-9 dostanie nerfa zapewne w następnej aktualizacji, szkoda.
7. Gra się rozrasta, ciekawe kiedy pula nagród w majorach zacznie rosnąć. Nie wróżę tu puli 10 mln jak w dota2 no ale może pula zacznie przypominać lola i dote.
  • 16
  • Odpowiedz
@pszemek1337: no właśnie nie łapie tego, jakim cudem aż jest taka róznica w pulach między d2 a CS:GO - generalnie wole grać/oglądać dotę więć nie jestem z tego powodu bardzo smutny, ale mimo wszystko aż taka rozbieżność jest dziwna. CS:GO jest świetną grą do e-sportu... i o wiele łatwiejszą na start niż d2...

Z innej beczki to zastanawia mnie czemu Valve tak ssie jeśli chodzi o eliminowanie cheaterów na pubach
  • Odpowiedz
@duskhorizon: nie interesuję się csgo, więc może głupie pytanie, ale czy w csgo robią coś takiego jak kompendium do turniejów? W docie teraz prawie każdy turniej ma swoje kompendium, czyli taką książeczkę + jakieś itemy kosmetyczne i za każde kupione kompendium pula nagród turnieju zwiększa się o kilka centów.

Zobacz http://dota2.cyborgmatt.com/prizetracker/ i kolumny Base Prizepool i Money Raised By The Community (to jest z kompendiów i biletów)
  • Odpowiedz
@kmeal: lol faktycznie, ale zobacz, że gdyby allu miał karabin w 28 rundzie dd2 by pewnie wygrało nip. ;) No ale cóż, dziwie się trochę, że allu tyle missow zaliczył a jest zaraz za gtr. Nip chyba gorszy dzień miał.
  • Odpowiedz