Wpis z mikrobloga

Cześć koledzy i koleżanki. Kolejna porcja wiadomości ode mnie.

Wysłałem w ciągu ostatniego tygodnia ok. 100 podań o pracę. Na żadne z nich nie dostałem pozytywnej odpowiedzi. Jedno biuro (z Bahrajnu) odpowiedziało, że póki co mam za niskie kwalifikacje. Ale nie załamuję się tym, bo wiem, że prędzej czy później znajdę zatrudnienie na Bliskim Wschodzie. Teraz wróćmy do tego, jak mi idzie w Polsce.

Minął mi 3. tydzień w pracy. Pisałem ostatnio odnośnie tego, co powiedział mi szef przed tygodniem, a mianowicie - przydzielił mi swój obiekt do narysowania. Dostałem ustrój nośny belkowy (belki prefabrykowane typu T), który jest w łuku poziomym i pionowym, a dodatkowo jest też w skosie. Obiekt ciekawy, lecz skomplikowany. O ile z geometrią UN sobie poradziłem bez problemu, o tyle rysowanie zbrojenia płyt betonowych przysporzyło mi trochę problemów natury "jak rozmieścić pręty, aby zachować odpowiednie rozstawy." Przez 4 dni udało mi się to narysować. Uważam, że jest to wynik dobry, choć mógłby być lepszy. No ale na przyszłość już wiem, jak rysować tego typu obiekty i wierzę, że zrobię to szybciej. Od poniedziałku zaczynam rysować zbrojenie poprzecznic. Później zbrojenie podpór.

W pracy rozwijam się coraz bardziej, już wiem, do kogo pisać odpowiednie maile, gdzie szukać potrzebnych rzeczy na serwerze. Koledzy w pracy mnie zaakceptowali, nie czuję się już obco.

To tyle z wieści. Jeśli zdarzy się coś ciekawego mającego związek z Bliskim Wschodem, to dam znać. Za tydzień znowu postaram się opisać moje postępy w pracy w Polsce.

Pozdrawiam!

#sheepopracuje #pracbaza #budownictwo
  • 4
@intruzzz: znam tą stronę, jednak nie zdecyduję się na pisanie właśnie na niej. Nie jest ona często uczęszczana, więc co za tym idzie - pisałbym tylko dla kilku, kilkunastu osób. Tutaj chodzi mi o pokazanie innym (nie tylko budowlańcom), jak wygląda praca inżyniera, oraz jak idzie mi w szukaniu pracy za granicą. Może zdecyduję się umieścić moje wpisy na SkyScraperCity, ale to jak będę mieć trochę wolnego czasu. Strona ta jest